АЛИСОН ТРАГИЧАР ЛИВЕРПУЛА: Арсенал славио у дербију Премијер лиге

04.02.2024. 19:43
FK Liverpul
ФК Ливерпул / Извор: Реутерс

Победа Тобџија.

Фудбалери Арсенала савладали су Ливерпул (3:1) у дерби мечу 23. кола Премијер лиге.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: "Вукови" продужили АГОНИЈУ Челсија! Јунајтед показао знаке животаFK Čelsi

ИЗВУЧЕ СЕ ШАМПИОН: Мајсторија Кварачкелије донела Наполију преокрет против Вероне FK Napoli

ДИРЕКТОР ТОРИНА "УДАРИО" ПО РАДОЊИЋУ: "Некима је недостајало професионализма"Nemanja Radonjić

ДИРЕКТОР ТОРИНА "УДАРИО" ПО РАДОЊИЋУ: "Некима је недостајало професионализма"

Ово је био дуел две првопласиране екипе, а Тобџије су тријумфом пришле данашњем ривалу на свега два бода заостатка. Арсенал је био бољи ривал током читавих 90 минута, а до прве предности је стигао у 14. минуту. Букајо Сака је био стрелац.

Ливерпул је поравнао у трећем минуту судијске надокнаде првог полувремена. Једну крајње безазлену лопту нису домаћи успели да рашчисте и у свеопштем рикошету аутогол је несречно постигао Габријел.

То није пореметило Арсенал који је са иницијативом наставио и у других 45 минута, а награда је стигла у 67. минуту.

Катастрофалну грешку је направио Алисон промашио лопту приликом истрчавања, а лак посао је имао Мартинели. Чувар мреже гостију је своју лошу партију завршио још једним киксом. Играо се 92. минут када је Тросар шутирао искоса сас леве стране, а Бразилац је дозволио да му лопта прође кроз ноге.