АТАЛАНТА ПОСУСТАЈЕ: Јуве рутински са Каљаријем

21.12.2021. 22:42
Atalanta - Đenova
Аталанта - Ђенова / Извор: Реутерс

Мечеви 19. кола.

Фудбалери Јувентуса савладали су Каљари 2:0, док су Ђенова и Аталанта ремизирали (0:0) у 19. колу Серије А.

ЧУДО ТЕХНОЛОГИЈЕ: Интер и Милан добијају нови стадион

ГОДИНЕ ЧИНЕ СВОЈЕ: Ибрахимовић опет повређен

КОРОНА ЧИНИ СВОЈЕ: Све спортске приредбе у Немачкој без публике

Прво полувреме утакмице у Торину обележио је нападач домаћих Мојзе Кен. Прво је у 11. минуту, после одличног центаршута Квадрада, погодио стативу из непосредне близине, да би у 40. минуту донео предност Старој дами. Сјајно је успео један шут Бернандеског да скрене у мрежу гостију. Ово је био његов трћи гол у шампионату.

У наставку меча Јувентус је имао иницијативу, а питање победника су решили у 83. минуту, када је Бернандески искоса са леве стране погодио даљи угао гола Каљарија. Гости из Сардиније су најбољу прилику имали преко Жоаа Педра у 68. минуту, али се Шчезни истакао одличном одбраном.

У другом мечу вечери Аталанта је одиграла мршавих 0:0 на гостовању Ђенови. Притискала је екипа из Бергама током свих 90 минута, међутим домаћи су одолели. Занимљиво је да је екипа Андреја Шевченка упутила само један ударац ка голу гостију.