ЛИГА ЕВРОПЕ: Крај за Ливерпул, Рома почистила Милан

18.04.2024. 22:59
Mohamed Salah
Мохамед Салах / Извор: Танјуг/АП Пхото/Антонио Calanni

Одиграни су реванш мечеви четвртфинала Лиге Европе.

У наредну фазу прошли су Рома, Аталанта и Бајер из Леверкузена, док ће утакмица Олимпик Марсеја и Бенфике бити решена после продужетака или евентуалних пенала.

Фудбалери Ливерпула имали су тежак задатак да у Бергаму надокнаде 3:0 из првог меча на Енфилду. Нису у томе успели пошто су славили (1:0) и победом се опростили од европских такмичења за ову сезону.

Редси су сјајно кренули пошто су повели у седмом минуту меча. Салах је био сигуран са беле тачке после фаула над Арнолдом.

Био је тим Јиргена Клопа бољи ривал, али не може се рећи да су створили неке изгледније прилике после водећег гола. Очито је превелики заостатак био из дуела у Енглеској, па је и тренер гостију средином наставка одлучио да из игре изведе неке од носиоца екипе пошто им следи борба за трофеј Премијер лиге.

Аталанта ће у борби за финале играти са бољим из поменутог дуела Олимпик Марсеја и Бенфике.

У дуелу италијанских екипа, Рома је по други пут савладала Милан (2:1) после тријумфа на Сан Сиру (1:0).

Utakmica Rome i Milana
Утакмица Роме и Милана / Извор: Танјуг/АП Photo/Andrew Medichini

Већ после 22 минута су домаћи стекли капиталну предност. Манћини је као и у првом дуелу погодио мрежу противнику и то у 12. минуту. После десет минута и Дибала се уписао у стрелце лепим ударцем са дистанце. У 31. минуту је Челик добио директан црвени картон и дао наду Милану, али је то било узалуд. До краја су Росонери успели да постигну само утешни погодак, а стрелац је био Габија.

Рома ће у полуфиналу играти са Бајером из Леверкузена који је елиминисао Вест Хем. У првом мечу у Немачкој славили су Фармацеути, да би у реваншу у Енглеској било 1:1.