АТЛЕТИКО ВИДЕО ПОЛУФИНАЛЕ, ПА ОСТАО БЕЗ СНАГЕ: Алер оставио све отвореним пред реванш у Дортмунду

10.04.2024. 22:55
FK Atletiko Madrid, FK Borusija Dortmund
ФК Атлетико Мадрид, ФК Борусија Дортмунд / Извор: Профимедиа

Фудбалери Атлетико Мадрида савладали су Борусију Дортмунд (2:1) у првом мечу четвртфинала Лиге шампиона.

Јорганџије су оба гола постигли у првих 45 минута.

Као фурија су кренули домаћи ка голу Немаца од самог старта меча. Гости су били збуњени и помало уплашени атмосфером на Ванда Метрополитану, а предност је Атлетико остварио већ у петом минуту.

Матсен је погрешио испред свог шеснаестерца, а то је искористио Де Пол и преварио Кобела. Домаћи су наставили да атакују и вођство су увећали у 32. минуту. Поново конфузија у изношењу лопте Дортмунда, а овога пута је реализатор био Лино који је затресао мрежу на асистенцију Гризмана.

У наставку су домаћи мало повукли ручну и гости су пренели игру испред гола Облака. То им је донело јако битан погодак у 81. минуту. Стрелац је био Себастијан Алер. Добро се снашао нападач и обрадовао гостујуће навијаче. Борусија је могла на крају да избегне и пораз пошто су у завршници два пута погађали пречку. Прво Гијон-Битенс, а потом и Брандт.

До краја меча није било промене резултата.

Две екипе се поново састају 16. априла у Немачкој.