АВРАМ ГРАНТ СВЕ БЛИЖИ ИСТОРИЈИ: Бивши тренер Партизана довео Гану до полуфинала АКН (ВИДЕО+ФОТО)

29.01.2017. 19:43
Grant
Грант / Извор: МН Press

Црне звезде јуре прву титулу првака Африке још од 1982. године.

Гана је у полуфиналу Афричког купа нација. Црне звезде су головима браће Ају победиле ДР Конго (2:1) у четврфиналу, а у полуфиналу их очекује дуел против Камеруна, који је у четвртфиналу елиминисао Сенегал бољим извођењем пенала. Изабраници Аврама Гранта ће покушати да Гани донесу пету титулу првака Африке, а прву после 1982. године.

ШМЕКЕРСКИ: Швајнштајгер постигао ПРЕЛЕП гол, а онда га ОВАКО посветио Ани Ивановић (ВИДЕО ФОТО)

Бивши тренер Партизана је одлично спремио тактику, а браћа Ају, Џордан и Андре су постигли голове. Џордан је у 63. минуту довео Гану у вођство, пет минута касније изједначио је ДР Конго, али је Андре Ају голом из пенала у 78. минуту визирао Гани место међу четири најбоље афричке екипе.

НЕВЕРИЦА: Бивши фудбалер Звезде ПОЦРВЕНЕО у другом минуту, нећете веровати зашто (ВИДЕО)

ЈОШ ЈЕДАН ОДЛАЗАК ИЗ ПАРТИЗАНА: из црно-белог у плаво-бели дрес (ФОТО)

У другом полуфиналу играће Буркина Фасо и Египат који је савладао Мароко (1:0) у четвртфиналу.