БАЈЕР НЕ СТАЈЕ! Покорена и Рома, нерешено у Француској

02.05.2024. 23:01
LE
ЛЕ / Извор: Фото: Tanjug/Alessandra Тарантино

Фудбалери Бајер Леверкузена победили су Рому на "Олимпику" резултатом 2:0, док су Олимпик Марсеј и Аталанта ремизирали 1:1 у првим полуфиналним мечевима Лиге Европе.

У 28. минуту, Бајер је повео преко Вирца, дуго се чекало на други гол, све до 70. минута када је Андрик прихватио лопту и са 30 метара послао у рашље за 0:2.

Одмах после гола дошло до озбиљног сукоба међу играчима, али се брзо и све смирило, па је меч настављен уз жуте картоне за Џаку, Андрика и Спинацолу.

Леверкузен је до краја сачувао своју мрежу и тако стекао огромну предност пред реванш на свом стадиону за седам дана.

У другом полуфиналном мечу Олимпик Марсеј и Аталанта, а на "Велодрому" није било победника - 1:1.

Аталанта је повела у 11. минуту када је Скамака наставио невероватан голгетерски низ, погодио је сам угао за 0:1.

Али, Марсеј се брзо вратио у меч, већ у 20. минуту, када је Кондогбија одложио до Ембембе, а овај распалио са скоро 30 метара и преварио голмана прецизним ударцем за 1:1.