У ДОРТМУНДУ ТРЉАЈУ РУКЕ: Бајерн КИКСНУО на гостовању!

22.04.2023. 18:20
Tomaš Tuhel
Томаш Тухел / Извор: Профимедиа

Прилика за трофеј ”Милионера”...

Фудбалери Бајерна још једном су непријатно изненадили своје играче изгубивши на гостовању против Мајнца резултатом 3:1.

УЕФА ОДЛУЧИЛА: Ово су цене улазница за финале Лиге шампиона

СВИ СЕ СЕЋАМО МОРЕИРЕ: Син КРЕЋЕ његовим стопама - много воли Партизан

НЕМА КРАЈА МУКАМА: Партизану прети ЈОШ ВЕЋА суспензија!

Умео је домаћин на "Мева Арени" и у претходним сезонама да откине бодове Баварцима, а то је био случај и у мечу 29. кола овосезонске Бундеслиге.

Ништа није слутило на такав исход с обзиром на то да је Бајерн био бољи током првих 45 минута и чак имао предност. До ње су стигли у 29. минуту када је Кансело центрирао, а Мане само спровео лопту у гол.

На паузу се отишло са тим резултатом, а потом је настао колапс у другом полувремену. Све је почеко у 65. минуту када је Ажорк изједначио, а осам минута касније Бареиро је довео домаћина у предност.

Коначан резултат је поставио Арон Мартин у 79. минуту лепим ударцем из даљине.

Овај пораз значи да би Борусија из Дортмунда могла поново на врх табеле, под условом да победе Ајнтрахт из Франкфурта. Тренутно је на том месту управо Бајерн који има два бода више од "милионера".

Када је реч о Мајнцу, њих је ова победа погурала до места које води у Лигу конференција наредне сезоне уз напомену да би Бајер могао да их свргне са исте после свог меча.

Херој дана није виђен у Мајнцу, већ у Берлину. Тамо је Вердер на гостовању Херти славио резултатом 4:2, а три гола је постигао Марвин Дукш.

У осталим мечевима, гости су имали више разлога за радост у Бохуму где је Волфсбург победио резултатом 5:1. У гостима је славио и Келн против Хофенхајма резултатом 3:1.