"ХЛАДАН ТУШ" ЗА БАЈЕРН: Баварци ОСТАЛИ без трофеја

Србија Данас/Тањуг
Serž Gnabri
Серж Гнабри / Извор: Реутерс

Потпуно неочекивано.

Фудбалери Бајерна елиминисани четвртфиналу Купа Немачке пошто су код куће поражени 1:2 од Фрајбурга, прошлогодишњег финалисте.

ДА ЛИ ЈЕ ОВО МОГУЋЕ? Нуде 400 милиона евра годишње Месију да дође

ХАОС НАКОН ДЕРБИЈА ИТАЛИЈЕ: Умало ТУЧА - Хандановић желео да ПРЕБИЈЕ играча Јувеа (ВИДЕО)

КУП ИТАЛИЈЕ: Све се решава на Ђузепе Меаци, драма и реми Јувеа и Интера

Томас Тухел је у суботу дебитовао на клупи Бајерна победом над директним ривалом у трци за титулу Борусијом из Дортмунда (4:2), али је само четири дана касније доживео "хладан туш".

Његова екипа је одлично отворила меч против Фрајбурга, повела је голом дефанзивца Упамекана у 19. минуту, и ништа тад није наговештавало да ће Баварци окончати ућешће у најмасовнијем такмичењу.

Гости из Фрајбурга се међутим нису уплашили гиганта из Минхена и успели су да изједначе већ у 27. минуту преко Хофлера.

Нападао је Бајерн до краја меча свим силама, али није нашао пут до гола и победе.

Казна за промашаје стигла је домаће у петом минуту надокнаде, кад је Мусијала скривио пенал несмотреним играњем руком, а сигуран је са беле тачке био Холер.

Фрајбург је тако други полуфиналиста Купа Немачке, пре њега се међу четири најбоље екипе пласирао Ајнтрахт који је код куће головима Коло Муанија у првом полувремену рутински победио Унион Берлин 2:0.

У среду се играју преостала два четвртфинална меча, Нирнберг - Штутгарт и Лајпциг - Борусија Дортмунд.