БАНЕ ЈЕ ПОДИГАО ПЕХАР И У РУСИЈИ: Погледајте бруталну прославу титуле навијача Зенита (ВИДЕО)

05.05.2019. 12:07
Branislav Ivanović
Бранислав Ивановић / Извор: Профимедиа

Шеста по реду.

Фудбалери Зенита постали су нови шампиони Русије. Иако до краја тамошњег шампионата има још три кола, екипа из Санкт Петербурга за коју наступа наш играч Бранислав Ивановић има девет бодова предности у односу на другопласирану Локомотиву из Москве.

ЉУБИША ТУМБАКОВИЋ КРИТИКУЈЕ ЦРНО-БЕЛЕ: Партизан сада НЕ ПОСТОЈИ (ВИДЕО)

ЈОВЕЉИЋ О ЈОВИЋУ: Нападач Звезде ОТКРИО Лукине планове! А ево шта Дејан каже о својој БУДУЋНОСТИ

СА ЧИМ СЕ БУДАЛА ПОНОСИ: Торцида ПОНОВО "бриљира"! Срамни ТРАНСПАРЕНТ навијача Хајдука (ВИДЕО)

Изабраници Сергеја Семака сада имају 58 бодова, а екипа из главног града Русије 49. У случају да Зенит изгуби све три последње утакмице, а Локомотива забележи сваки тријумф, стање на табели се неће променити, јер Ивановић и другови имају бољи међусобни скор од Московљана.

Зенит је у 27. колу ремизирао са Ахматом у Грозном (1:1), а бод вредан титуле је донео Друиси у 86. минуту, јер је ривал водио од 55. минута када је Андреја Лунева савладао Силва Лима. Локоси су титулу првака тиму из Санкт Петербурга предали поразом од Арсенала у Тули са 2:0. Занимљиво да је други гол за домаће постигао Лука Ђорђевић, репрезентативац Црне Горе, који је на позајмици управо из Зенита.

Ивановићу је ово 12. трофеј у каријери, а занимљиво је да је раније освојио руски Куп са московском Локомотивом.