РЕАЛ ЈЕ КЛАСА ЗА БАРСУ: Бензема и Валверде послали Краљевиће на врх табеле

16.10.2022. 18:15
FK Real Madrid
ФК Реал Мадрид / Извор: Профимедиа

Мадриђани рутински.

Фудбалери Реал Мадрида славили су у првом Ел Класику сезоне, Барселона је пала резултатом 3:1.

АГОНИЈА БАМФОРДА, АРСЕНАЛ НЕ СТАЈЕ: Маунт водио Челси до победе, Њука однела бод са Олд Трафорда (ВИДЕО)

ПРЕЧКА СПАСИЛА ЛАЦИО: Срби без среће у Риму

СЕРИЈА А: Интер рутински стигао до новог тријумфа (ВИДЕО)

Галактикоси су се на неки начин осветили ривалу за прошлосезонски дебакл на Бернабеу, када је било 4:0 за тим Ћавија Ернандеза.

Мрежа гостију се први пут тресла већ у 12. минуту. Пукла је контра домаћина, Винисијус је изашао један на један са Тер Штегеном, Немац му је одбранио ударац, али се лопта одбила до Бенземе који је био неумољив.

Домаћи су предност дуплирали већ у 35. минуту, Федерико Валверде је одлично шутирао са ивице шеснаестерца и донео комотно вођство свом тиму.

У наставку су гости притискали, тражили погодак и у томе су успели у 83. минуту. Феран Торес је погодио на асистенцију Левандовског и тада је изгледало да Барса може до бода.

Но, само седам минута касније пенал за Реал. Гарсија је несмотрено стартовао на Родрига, који је и извео једанестерац и тако поставио коначан резултат.

Мадриђани су се овим тријумфом осамили на првој позицији и сада беже Каталонцима три бода.