БАТЕ на крилима победе чека Звезду (ФОТО)

18.11.2017. 13:48
FK BATE Borisov
ФК БАТЕ Борисов / Извор: МН Press

Одигран меч 29. кола националног првенства.

Фудбалери Црвене звезде гостоваће у четвртак (19.00) екипи БАТЕ Борисова у утакмици 5. кола Лиге Европе, па је резулат из Белорусије веома занимљив за све звездаше. У мечу 29. кола националног шампионата БАТЕ је победио Неман, резултатом 3:1.

Повео је гост голом Валерија Жуковског, да би у 57. голу изједначио Николај Сигневич. Подсетимо, исти играч је донео изједначење Белорусима у првом мечу са Звездом који је игран у Београду. Сигневич је тада анулирао гол Немање Радоњића, за коначних 1:1. У наставку меча, Виталиј Родионов је повећао на 2:1. Од 79. минута Неман је била са играчем мање, због црвеног картона, па је домаћин то искористио. У 88. минуту у стрелце се уписао Михаил Гордејчук. То је уједно био и коначан резултат.

За БАТЕ су играли и Немања Милуновић и Мирко Иванић

Тренутно, БАТЕ је лидер на табели белоруског шампионата са 67 бодова из 29 утакмица.

Уочи меча Лиге Европе, Арсенал има десет бодова, Звезда пет, БАТЕ четири, а Келн три.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.