БЕЗ ГОЛОВА НА ПОЛУВРЕМЕНУ МЕЧА ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ И БЛАУ ВАЈСА: Милојевић морао да мења због ПОВРЕДЕ

01.07.2019. 18:48
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: Србија Данас

Резултат непромењен.

Црвена звезда против Блау Вајса из Линца игра последњу утакмицу на припремама у Виндишгарстену, а стратег црвено-белих Владан Милојевић одлучио је да на терен пошаље играче који су у досадашњем делу боравка у Аустрији имали нешто мању минутажу. Резултат после првих 45 минута је 0:0, а навијаче црвено-белих може да забрине измена коју је Милојевић направио у завршници полувремена када је Ебисилио заменио Јевтовића због повреде.

СА ЛИЦА МЕСТА: Пљушти киша у Аустрији, а ево колико навијача је дошло да подржи Црвену звезду (ФОТО)

НИЈЕ ПРИЧАО САМО О ТЕРЕНУ: Терзић о новом селектору Србије, Савићевићу, дугу, афери са намештањем...

ТЕРЗИЋ: Милуновић је НЕПРИКОСНОВЕН, Савић и Стојковић и даље могу да иду (ФОТО)

Црвено-бели су меч започели у следећем саставу: Васиљевић - Јирка, Стојковић, Бабић, Конатар - Вулић, Чаушић - Јевтовић, Симић, Вукановић - Крстовић.

Прву прилику на утакмици имала је Црвена звезда у деветом минуту преко Ерика Јирке. Словак је примио лопту после центаршута Вулића, али ју је потом са десетак метара послао поред гола. Само три минута касније поново је било опасно пред голом Аустријанаца, али је у последњем тренутку дефанзивац плаво-белих избио лопту у корнер испред Јирке ког је покушао да проигра Алекса Вукановић.

Десет минута после тога велику шансу имао је Никола Крстовић, али из изгледне позиције се није одлучио за ударац, већ је несебично покушао да проигра Вукановића, што се испоставило као лоше решење. Убрзо након тога прилику су имали и Аустријанци, али је Никола Васиљевић одлично реаговао. Већ у следећем нападу је поново у шанси био Крстовић, овог пута је шутирао, али је голман Блау Вајса успео да укроти лопту.

Алекса Вукановић је у 35. минуту прецизно шутирао са 20-ак метара, али се голман плаво-белих опружио колико је дугачак и крајњим напорима је сачувао мрежу. Недуго затим, млади леви бек Марко Конатар покушао је са дистанце, али лопта је завршила високо преко пречке.

Крајем првог дела Владан Милојевић је направио и прву измену. На терен је послао Лоренца Ебисилија уместо Милана Јевтовића који је терен напустио храмљући.