БЕЗ ЗИМОВАЊА У ЕВРОПИ: Омладинци Звезде елиминисани из Лиге шампиона

23.11.2021. 21:08
Omladinci FK Crvena zvezda
Омладинци ФК Црвена звезда / Извор: Фото: ФК Црвена звезда

Крај за бисере

Упркос томе што су омладинци Црвене звезде пре свега демонстрирали храбро издање у Италији, то није било довољно да се елиминише Емполи и "презими" у Европи, с обзиром да је домаћин славио резултатом 5:0 (укупно 6:1) и обезбедио пролазак даље.

ВЕЧИТИ, САД У НАПАД: Звезда и Партизан евентуалним победама грабе ка два места у Лиги шампиона

АЛАРМ У РАЗГРАДУ: Звезди РАСТУ шансе против Лудогореца!

НАЈМЛАЂИ ЗВЕЗДАШИ СУ ТАЛИЈА ЗА КАТАИЈА: Ево и због чега!

Ушли су омладинци црвено-белих веома ослабљени у меч, без четворице стандардних играча - Стефана Маринковића, Виктора Радојевића, капитена Марка Ћурића и Александра Кахвића. На све то, разлика у  годинама је била и више него очигледна.

Ипак, ушли су храбро Звездини бисери у меч и имали више лопте у ногама, али два опасна напада Италијана резултовала су са два гола. Прво је погодио Магацу у 13. минуту, а онда и три минута касније Аслани који је натрчао на лопту коју је добро одбранио Маринковић. Није то обесхрабрило госте који су покушавали да до полувремена макар смање резултат. Покушавали су Бранковић и Пиргић, али фалило је више концентрације у завршници.

Запретио је Бранковић и у 47. минуту када је оштро центрирао у петерац где се нашао Биађини тик испред нападачког двојца Николашевић-Пиргић. Наставио је Бранковић да буде ударна игла у офанзиви Београђана, па је тако и у 53. минуту нанизао неколико играча ривала сјајним дриблинзима, али га је у последњем тренутку Еванђелисти стигао и изблокирао.

Могао је Николашевић да смањи резултат у 59. минуту, али је гађао преко гола, а онда је на другој страни уследила казна. Два минута касније, погодио је и Балданзи. Као да су промашене шансе помало и демотивисале госте, што су домаћи искористили и у 65. минуту када је Аслани погодио.

Играо се 75. минут када је Лековић покушао главом после центаршута Милосавића из прекида, међутим, наставила је да мирује мрежа домаћих. Покушавали су Звездини бисери до краја утакмице да дођу до почасног поготка, пре свега преко Бранковића који је гађао у два наврата, али нису успели у томе, а коначан резултат поставио је Логриецо у надокнади времена.