ЈАРМОЛЕНКО БОЉИ ОД ПАНДЕВА: Украјина савладала Северну Македонију у Букурешту (ВИДЕО)

17.06.2021. 14:40 19:28
Ukrajina
Украјина / Извор: Реутерс

Одличан меч у Букурешту.

Фудбалери Украјине савладали су Северну Македонију у другом колу групе "Ц" Европског првенства резултатом 2:1 (2:0). Меч на стадиону у Букурешту био је један од најбољих у досадашњем делу турнира, видели смо голове, прегршт шанси и два промашена пенала.

Mozzart  даје највеће квоте на свету: Белгија 2,15, Холандија 1,68, Украјина 1,82

Mozzart даје највеће квоте на свету: Белгија 2,15, Холандија 1,68, Украјина 1,82

ГРУПА "Б": Белгијанци ПРЕКИДАЈУ меч са Данцима! Лукаку ОТКРИО тајни план

ДУЕЛ ПОБЕДНИКА У "Ц" ГРУПИ: Лале против редовне муштерије, Аустрија ПРЕКИДА црни низ!

Украјинци су наметнули свој ритам од почетка дуела на Национал арени. Пулени Андреја Шевченка су после неколико промашених шанси до гола стигли у 29. минуту преко Андрија Јармоленка.

Само пет минута касније, предност је дуплирао Роман Јаремчук. Високи нападач је после додавања Јармоленка рутински погодио.

Наше јужне комшије се нису предвале, наставили су Пандев, Елмас и Трајковски да нападају. Награда са офанзиву стигла је у 57. минуту. Алиоски је извео једанестерац, голман Бушчан је одбранио, међутим, леви бек Лидса је из другог покушаја затресао мрежу.

До краја сусрета видели смо прилике на обе стране, а најбољу је пропустио Малиновски. Фудбалеру Аталанте је ударац са беле тачке зауставио Димитриевски.

Украјина је првим тријумфом на турниру остала у трци за другу фазу такмичења. Македонци ће после другог пораза и гол разлике 2:5 тешко упети да изборе осмину финала.

90 4. минут
Крај утакмице! Украјина - Северна Македонија 2:1 (2:0).

90. минут
Играће се још 4 минута.
84. минут
Димитриевски брани једанаестерац Малиновском.
83. минут
Аврамовски је играо руком у свом шеснаестецу. Пенал за Украјину!
81. минут
Утакмица је ушла у своју завршницу. Драма достиже свој врхунац.
74. минут
Савршена акција Украјине. Најбољу прилику на мечу пропустио је Циганков.
68. минут
Трајковски је распалио са дистанце, Бушчан избија у корнер.
65. минут
Малиновски поново пуца, и поново Димитриевски бољи од играча Аталанте.
57. минут
ГООООЛ! Алиоски је промашио пенал, међути, бек Лидса после одбитка спорводи лопту у мрежу - 2:1.

55. минут
Трајковски је шутирао са дистанце, Бушчан феноменално реагује, али убрзо након тога Караваев прави пенал.
51. минут
Малиновски је покушао из слободног ударца са 30-так метара. Димитриевски поново сигуран.
47. минут
Најбоља прилика за Македонију на мечу! Адеми је одлично шутирао са пет метара, али Бушчан је маестрално реаговао.
ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!
45. минут
Крај првог полувремена! Украјина - Северна Македонија 2:0.
34. минут
ГООООЛ! Јаремчук ритунски решава ситуацију "1 на 1" - 2:0.

29. минут
ГООООЛ! Јармоленко је стрелац после корнера и очајне рекације одбране Македонаца.

24. минут
Димитриевски у неколико напада одлично регује. Голман Македонаца све више стиче самопуздање.
16. минут
Елмас је покушао са неколико метара од гола - фудбалер Наполија је погодио само спољни део мреже.