БЛИЦКРИГ ЛАЈПЦИГА: Звездин ривал у Лиги шампиона згазио Аугзбург

16.09.2023. 18:12
FK Lajpcig
ФК Лајпциг / Извор: Профимедиа

Победа Дортмунда у Фрајбургу.

После уводног дуела 4. кола Бундеслиге и ватреног ремија Бајерна и Бајера из Леверкузена (2:2), данас је одиграно још пет утакмица, а нешто касније састају се Бохум и Ајнтрахт.

„АЛЕКСАААААААААААА“ – У ОШ „МИЛИЦА ПАВЛОВИЋ“ У ЧАЧКУ ПРИРЕЂЕН ДОЧЕК ЗА АВРАМОВИЋА

ПРЕД ДОЛАЗАК ЗВЕЗДЕ: Моћни Сити после преокрета до победе у Лондону

ДОЂИ, ШТА ЧЕКАШ: Митровић зове Влаховића у Саудијску Арабију

Противник Црвене звезде у Лиги шампиона био је најубедљивији. Лајпциг је уписао нова три бода проти Аугзбурга, а све је било решено за само 27 минута.

Прво је мрежу гостију “начео” Ћави Симонс у седмом минуту, да би предност домаћих удвостручио Лоис Опенда само четири минута касније. Голеаду је завршио Давид Раум у 27. минуту. Изабраници Марка Розеа су у наставку меча повукли ручну, чувајући снаге за првог кола Лиге шампиона против Јанг Бојса.

Сјајан меч одиграли су Фрајбург и Дортмун.  Губли су Милионери до 60. минута, а онда је дошао преокрет. Али прво да кажемо да је Дортмунд повео у 11. минуту преко Хумелса, међутим до краја првог дела игре Фрајбруг је преокренуо и то су оба гола постигнута у надокнади времена, прво Хелер, па онда и Хефлер. Мален је донео изједначење, а победу екипи Едина Терзића је донео Матс Хумелс у 88. минуту меча.