БОДОВИ ОСТАЈУ У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ: Борац у последњим секундама дошао до гола и великог славља

12.11.2023. 18:46
FK Borac Banjaluka navijači
ФК Борац Бањалука навијачи / Извор: Фото: Инстаграм принтсцрен/фкборацбањалука

Сјајан меч је виђен.

Фудбалери Борца победили су са 3:2 на свом тернеу Жељезничар у дербију 14. кола Премијер лиге БиХ  и то поготком у 94. минути.

ГОЛУБОВИ ПАЛИ У ИВАЊИЦИ: Јавор бољи од Спартака FK Javor

ГОЛУБОВИ ПАЛИ У ИВАЊИЦИ: Јавор бољи од Спартака

НАКОН БУКАРИЈА, МИЛИОНИ СЕ НУДЕ И ЗА ЊЕГА: Понуда од 8.000.000 за једног од НАЈБОЉИХ У ЗВЕЗДИGelor Kanga, Aleksandar Katai, Mirko Ivanić

БИО ЈЕ ФЕНОМЕНАЛАН НАПАДАЧ: Послушајте како је певао Мустафа Хасанагић (ВИДЕО)Mustafa Hasanagić

БИО ЈЕ ФЕНОМЕНАЛАН НАПАДАЧ: Послушајте како је певао Мустафа Хасанагић (ВИДЕО)

Бањалучани су имали предност од 2:0, Жељезничар се вратио, а онда имао и неколико прилика да дође и до преокрета. Међутим, момци из Федереције нису дошли до гола, али зато јесте тим из главног града Републике Српске.

Борац је повео већ у 6. минути преко Зорана Квржића који је искористио центаршут Јакова Благаића. Бањалучани су на 2:0 повисили у 21. минути када се у стрелце уписао Јово Лукић. До одмора Сулејман Крпић је у 30. минуту смањио резултат на 2:1.

Борац је и друго полувреме отворио шансом, а онда је иницијативу преузео Жељезничар. Покушавао је Недим Мекић ударцима са дистанце, али се резултат на семафору није мијењао све до 68. минуте када је Милан Мијатовић приликом испуцавања погодио Крпића, а лопта је завршила у мрежи.

Када се чинило да ће дерби кола завршити без побједника Борац је дошао до гола. Ведад Муфтић је лоше реагирао, испала му је лопта коју је у мрежу Жељезничара за велика три бода Борца послао Ранко Јокић.