БОЛОЊА ВЕЗАЛА И ШЕСТИ ТРИЈУМФ: Пала и Аталанта!

03.03.2024. 21:13
FK Bolonja
ФК Болоња / Извор: Профимедиа

Показали тим за Лигу шампиона...

Фудбалери Болоње везали су шест узастопних победа у италијанског Серији А после чак 57 година. Вечерас је тим тренер Тијага Моте гостовао у Бергаму Аталанти и после преокрета славио са 2:1.

Карлеуша раскринкала НАЈВЕЋУ Роналдову тајну: Снимак се шири светом, Георгина јој открила оно што се не прича (ВИДЕО)Karli

ОГРОМАН ПРОБЛЕМ ЗА СЕЛЕКТОРА: Стандардни репрезентативац пропушта Европско првенствоDomeniko Berardi

БОДОВИ ОДЛЕТЕЛИ СА КРОВА: Спартак славио у дербију средине табелеAndrej Todoroski

БОДОВИ ОДЛЕТЕЛИ СА КРОВА: Спартак славио у дербију средине табеле

Повела је Аталанта после сјајне акције у 28. минуту. Лопта је после добрих пасова и кретања играча "богиње" стигла до десног бека Давидеа Запакосте, његов ударац одбранио голман гостију Скорупски, али је у нападач домаћих Адемола Лукман после одбитка затресао мрежу ривала.

Све се променило у периоду од 57. до 61. минута. Несмотрени везиста Аталанте Копмајнерс скривио је једанаестерац, који је у гол претворио нападач Болоње Јошуа Зиркзе.

Само четири минута касније Болоње је постигла и други погодак. Капитен тима Шкот Луис Фергусон фантастично је шутирао са дистанце и одушевио присталице гостију, тако свом тиму донео велика три бода са једног од најтежих гостовања у земљи.

После 27 одиграних утакмица Болоња је четврта са 51 бодом и корача ка сензационалном пласману у Лигу шампиона, док је Аталанта шеста са пет бодова мање од вечерашњег ривала.