ОРСОЛИНИ БОМБОМ СРУШИО ИНТЕР: Славље у Напуљу може да почне (ВИДЕО)

26.02.2023. 14:40
FK Bolonja
ФК Болоња / Извор: Профимедиа

Чак 14. кола пре краја, зна се где иде Скудето...

Фудбалери Болоње победили су Интер на свом стадиону са 1:0 у 24. колу италијанске Серије А. На 14  кола до краја другопласирани Интер има 18 бодова мање од водећег Наполија, па на југу Италије полако може да почне прослава треће титуле у историји клуба, а прве од 1990. године.

ПРОЦУРЕЛЕ ИНФОРМАЦИЈЕ: Познато ко ће бити проглашен за најбољег фудбалера света!

МИЛОЈЕВИЋ ТРЉА РУКЕ: Ово је Звездин ЏОКЕР за "вечити дерби"

Интер је данас био лош и неубедљив у Болоњи, која се овим тријумфом пробила на седмо место на табели са 35 бодова.

Гол одлуке постигао је Рикардо Орсолини у 76. минуту.

У првом полувремену је Болоња била за нијасну бољи тим на терену, а Интер као да је био уморан после тешког меча и минималне победе против Порта у осмини финала Лиги шампиона.

Домаћин је у 12. минуту после предивне акције која је трајала читавих 120 секунди успео да постигне гол преко Мусе Бароуа, али је он поништен након интервенције из ВАР собе због "милиметарског" офсајда.

У другом полувремену је Интер појачао ритам, преузео контролу над утакмицом, имао је своје шансе преко резервисте Џека и Дамфриса, али није успео да нађе пут до гола голмана Скорупског.

Болоња се свесно повукла, стрпљиво је чекала своју прилику из транзиције и дочекала је у 76. минуту, када је Интер нокаутиран.