Борусија иде на реванш са голом предности, Фулкруг погодио, ПСЖ се испромашивао

01.05.2024. 20:15
Niklas Fulkrug i Lukas Beraldo
Никлас Фулкруг и Лукас Бералдо / Извор: Фото: Танјуг/АП Photo/Matthias Schrader

Фудбалери Борусије Дортмунд савладали су ПСЖ са 1:0 (1:0) у првој утакмици полуфинала Лиге шампиона. Погодак одлуке је постигао центарфор "милионера" Никлас Фулкруг у 36. минуту меча.

Одлична партија виђена је на "Сигнал Идуна парку" у Дортмунду. Домаћин је славио, али је ПСЖ могао да избори барем реми, пошто су се "свеци" поштено испромашивали у другом полувремену.

Борусија је заслужено стекла предност у првих 45 минута, пошто је тим тренера Едина Терзића био конкретнији и енергичнији.

НИклас Фулкруг је мајсторски довео домаћина у вођство у 36. минуту и испоставило се да је то био тренутак одлуке.

Гости су се размахали у другом делу игре, али су промашили четири-пет зицера. Дембеле је пропустио три шансе, Мбапе и Хакими су погађали стативу, Фабијан Руиз је такође могао да матира "милионере".

На крају је немачки клуб славио са 1:0 и ову предност ће покушати да одбрани за шест дана (7. мај) у Паризу од 21 час.

Борусија Дортмунд - ПСЖ 1:0 (1:0)

Стадион: Сигнал Идуна парк.

Стелац: Фулкруг у 36. минуту

Судија: Ентони Тејлор (Енглеска).

БОРУСИЈА ДОРТМУНД: Кобел, Рајерсон (од 87. Волф), Шлотербек, Хумелс, Матсен, Џан, Сабицер, Адејеми (од 83. Ројс), Брант (од 87. Нмека), Санчо, Фулкруг (од 90. Мукоко).

ПСЖ: Донарума, Хакими, Маркињос, Ернандес (од 42. Бералдо), Мендеш, Заир Емери, Витиња, Руиз, Дембеле, Мбапе, Баркола (од 65. Коло Муани).

КРАЈ МЕЧА, Борусија - ПСЖ 1:0

Готов је дуел у Дортмунду, домаћин је минимално славио голом Фулкруга у 36. минуту.

80'

Нова шанса за Дембелеа

Ако ПСЖ изгуби у Дортмунду трагичар ће бити Усман Дембеле. Крилни нападач је шутирао преко гола и није искористио повратни пас Хакимија. Трећа повољна шанса за Француза.

72'

Кобел сачувао Борусију

Дембеле је могао да изједначи после асистенције Мбапеа, али је слабо шутирао из изгледне позиције. Одбранио је Кобел.

65'

Луис Енрике мења нападача

Коло Муани је заменио Бредлија Барколу. Луис Енрике тражи добитну комбинацију у нападу.

60'

Фулкруг сада преко гола

Распламсала се битка, Фулкруг је пропустио шансу за 2:0. Санчо је пробио по десном боку, вратио је лопту у срце казненог простора, али је стрелац јединог поготка овога пута из идеалне позиције са осам метара пребацио гол ПСЖ-а.

56'

Нова шанса за "свеце"

Нова прилика за госте. Фабијан Руиз се ушуњао између штопера Борусије, али је главом шутирао поред гола.

51. минут

Две стативе ПСЖ-а у истом нападу

Не да се Парижанима да изједначе. Прво је Мбапе погодио даљу, леву стативу, а неколико секунди касније и Хакими је погодио оквир гола Борусије и то десну стативу.

48'

ПСЖ кренуо офанзивно

Први шут гостију у оквир гола. Баркола је шутирао, али је голман Кобел био сигуран.

46'

Принудна измена у ПСЖ-у

Почео је други део игре. Принудна измена у ПСЖ-у, повређеног Лукаса Ернандеза је заменио Лукас Бералдо.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - 1:0

Заслужено вођство Борусије у првој утакмици полуфинала Лиге шампиона.

44'

Донарума спасио ПСЖ

Могла је Борусија да дуплира предност пред одлазак на велики одмор, али је Донарума одбранио ударац Сабицера. Лопта је ишла кроз ноге Италијану, али је чувар мреже ПСЖ-а вешто интервенисао и спасио првака Француске.

36'

ГОЛ! Борусија - ПСЖ 1:0

Мајсторија Никласа Фулкруга. Нападач Борусије је побегао дефанзивцима ПСЖ-а, избегао офсајд замку, прихватио дубинску лопту Шлотербека и оштрим ударцем левом ногом матирао Донарума. Заслужено вођство немачког представника.

30'

Притисак "милионера"

Напада тим из Дортмунда, све је опаснији, али нема промене резултата. Покушао је из даљине Шлотербек, али је ударац штопера домаћина блокирао Маркињос. У наставку акције корнер без резултата.

14'

Добра шанса за Дортмунд

Прва права шанса на утакмици и то за домаћина. Сабицер је покушао искоса са десне стране, али је Донарума скратио угао и отклонио опасност пред голом Парижана.

11'

Покушај Дембелеа

Први ударац на мечу и то Усман Дембеле. Бивши фудбалер Борусије је шутирао поред гола. Солидан покушај "светаца".

6'

Лопта у ногама фудбалера Борусије

Динамичан почетак Борусије, али без узбуђења у уводним минутима утакмице.

У другом полуфиналном дуелу Бајерн и Реал Мадрид су у уторак увече одиграли нерешено 2:2 у Минхену.