ПЕТАРДА У ДОРТМУНДУ: Веровали или не - БОРУСИЈА ЈЕ ДЕКЛАСИРАНА! Рапсодија гостију, ово се ретко виђа (ВИДЕО)

12.12.2020. 18:00
Borusija - Štutgart
Борусија - Штутгарт / Извор: Реутерс

Мало је рећи неочекивано.

Тежак пораз претрпела је Борусија у 11. колу Бундеслиге у Дортмунду од Штутгарта. Било је 5:1 за популарне Швабе и тако продубили кризу учесника Лиге шампиона.

ОПШТА ТУЧА У БАЊА ЛУЦИ: Жељезничар НЕОЧЕКИВАНО поражен, а ПОЛИЦИЈА спречила већи скандал (ВИДЕО)

БИВШИ ИГРАЧ ЗВЕЗДЕ РЕЖИРАО ПРЕОКРЕТ: У шпанском дербију скривио пенал У НАЈГОРЕ ВРЕМЕ! Ипак, није био крај (ВИДЕО)

"ТО ЈЕ ЛАЖ!" Куман ван себе од гнева: "Не убијам их" Признао да је озбиљно забринут

Већ трећи меч без победе Милонера и доказ да не иде без Ерлинга Холанда. Ипак, овај резултат је крајње срамотан и не може оправдање да буде изостанак првог стрелца екипе. Посебно пошто је после првих 45 минута било 1:1. Гости су дошли у вођство преко Вамангитуке у 26. минуту из пенала, а изједначио је Рејна у 39. на асистенцију Марка Ројса.

Ипак, потом се одиграо за свега 11 минута у другом делу. У 53. минуту Вамангитука доноси ново вођство својим другим голом. У 60. минуту било је 3:1, а гол је постигао Фостер, да би само три минута касније Кулибали повисио на 4:1. Рејна је у 87. минуту постигао нови гол, али је поништен на асистенцију ВАР због офсајда. До краја утакмице Швабе су дошле и до петог гола, а стрелац је био Гонзалес у првом минуту надокнаде. Овом победом Шутгарт је избио на шесто место са 17 бодова, два мање од петопласиране Борусије.

Ни друга Борусија није дошла до победе, али је у Менхенгладбаху макар успела да избегне пораз од Херте. Било је 1:1 а спасилац је био Емболо у 70. минуту. Претходно је гол за Херту постигао Матео Гендузи у 47. минуту. Борусија је бодовно поравната са Штутгартом, док је Херта 11. са 12 бодова.

А нови лидер је РБ Лајпциг. После пласмана у осмину финала Лиге шампиона и елиминације Манчестер Јунајтеда полуфиналиста елитног такмичења прошле године наставио је са добрим играма и у Бундеслиги. Побеђен је Вердер 2:0 головима Сабицера у 26. из пенала и Данија Олма у 41. минуту. Сада РБ Лајпциг има 24 бода, један више од минхенског Бајерна али уз утакмицу више. Вердер је 13. са 11 бодова.