БОРУСИЈА ПРОПУСТИЛА ИСТОРИЈСКУ ШАНСУ: Бајерну 11. узастопна титула

27.05.2023. 17:57
FK Bajern Minhen
ФК Бајерн Минхен / Извор: Реутерс

Из лиге испали Херта и Шалке, а Штутгарт ће играти бараж за опстанак.

Све је имала у својим рукама Борусија Дортмунд, али ни то није било довољно Милионерима да освоје титулу и прекину доминацију Бајерна који се 11. узастопни пут окитиио круном у Нундеслиги. Борусији је била потребна победа против Мајнца, али је одиграла само 2:2, док је Бајерн у завршници успео да против Келна стигне до три бода вредна титуле. Бајерн је завршио са 71 бодом кполико је имала и Борусија, али су Баварци стигли до титуле због боље гол разлике.

СРБИЈА ЕЛИМИНИСАНА СА ЕВРОПСКОГ ПРВЕНСТВА: Орлићи пали у 89. минуту, Пољаци славе Филипа Рајчика

Пато трећи пут потписао за Сао Пауло

ДРУГАЧИЈЕ НИЈЕ МОГЛО: Ерлинг Халанд најбољи играч Премијер лиге

Да би крај могао да буде онакакав какав не желе навијачи Борусије могло се наслутити у 15. минуту када ја Олсен довео Мајнц у вођство, да би четири минута касније Халер промашио пенал за изједначење. Казна је стигла у 24. минуту када је Онисиво повисио на 2:0 што је била предност Мајнца на полувремену. Могао је Мајнц у наставку и да пвиси предност, али је прошуштао шансе, да би Гереиро смањи на 2:1 у 69. минуту. Кренуо је Дортмунд на све или ништа, али осим гола Зилеа на самом крају меча за један бод, Борусија није могла ништа више да уради.

Чинило се да Бајерн неће имати проблема са Келном. Баварци су повели већ у 8. минуту голом Комана и одлучили да се не залећу пратећи шта се догађа у Дортмунду. Међутим, Келн је стигао до ремија из пенала који је погодио Љубичић па су Баварци кренули на све или ништа и преко Мусијале у 89. минуту стигли до тријумфа који им је донео титулу.

Херта је остварила Пирову победу против Волфсбурга од 2:1 и ипка ће следеће сезоне игртати у Другој лиги као и Шалке који је поражен од Лајпцига са 4:2. Штутгарт је ремизирао са Хофенхајмом 1:1 и играће у баражу за останак у Бундеслиги.