БОРУСИЈА СЕРВИРАЛА ТИТУЛУ БАЈЕРУ! Милионери после седам година славили у Минхену

30.03.2024. 21:00
Borusija
Борусија / Извор: Профимедиа/ ИМАГО"

Фудбалери Борусије из Дортмунда савладали су у оквиру "Дер класикера" екипу Бајерн Минхена на Алијанц арени" са 2:0 и тиме практично сервирали титулу Бајеру из Леверкузена који сада има 13 бодова више у односу на Баварце.

После почетне иницијативе Бајерна, Борусија је у 10. минуту извела контру, а мрежу Бавараца погодио је Адејеми.

У наставку сусрета виђена је иста слика - гости су чекали шансу из контре, док је домаћин диктирао темпо. У 52. минуту Улрајх је сачувао мрежу Бајерна после шута Нмеча, али је у 83. минуту ипак морао да вади лопту из мреже.

Стрелац другог гола био је Рајерсон.

До краја сусрета Кејн је успео да затресе мрежу у 89. минуту и постигне почасни погодак за домаћина, али он је ипак поништен после интервенције из ВАР собе због офсајда.

Ово је прва победа Борусије из Дортмунда на Алијанц Арени после седам година. Милионери су на поменутом стадиону последњи пут тријумфовали 17. априла 2017. године, у полуфиналу Купа Немачке резултатом 3:2.

Након овог кола Бајерн заузима другу позицију на табели Бундеслиге са 60 бодова - 13 мање од водећег Леверкузена. Са друге стране, Дортмунд је четврти на табели са 53 бода.