КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Хрвати убедљиви са Летонијом, победе Босне и Португалије

08.09.2023. 22:44
Kristijano Ronaldo
Кристијано Роналдо / Извор: Профимедиа

Петарда у Ријеци.

Одиграни су мечеви петог кола група А, Д и Ј у оквиру квалификација за Европско првенство.

ШПАНЦИ БРОЈАЛИ ДО СЕДАМ У ТБИЛИСИЈУ: Хет-трик Морате, Јамал ушао у историју

СУМА ПОСЛАО ПОРУКУ ПО СЛЕТАЊУ У НОВИ ПАЗАР: "Понекад пратим Партизан, али је ово сад моја кућа" (ВИДЕО)

ФУДБАЛ СЕ ВИШЕ НЕ МЕРИ У МИЛИОНИМА: Роналдо је покренуо лавину која не може да стане, ни Срби јој нису одолели

Фудбалери Хрватске оправдали су улогу фаворита и на свом терену савладали Летонију (5:0). Већ до полувремена је било решено питање победника пошто су "коцкасти" головима Пековића x2 и Иванушеца отишли на недостижну предност. Крамарић и Пашалић су у другом полувремену докусурили противника.

Још једна селекција са Балкана остварила је тријумф. Репрезентација Босне и Херцеговине савладала је Лихтенштајн на свом терену, али је било теже него што се очекивало. Змајеви су победили 2:1, поготком Џека и аутоголом Лушингера су стекли рано предност од два гола, да би Волфингер у 21. минуту смањио заостатак.

Португал је славио на гостовању Словачкој (1:0), а стрелац јединог гола је био Бруно Фернандеш у 43. минуту.