БРИЖ У ОСМИНИ ФИНАЛА: Белгијанци преживели канонаду Атлетика, Ајакс без Тадића пао у Напуљу (ВИДЕО)

12.10.2022. 20:42
FK Atletiko Madrid
ФК Атлетико Мадрид / Извор: Профимедиа

Много буре у Мадриду.

Фудбалери Наполија савладали су Ајакс 4:2, док је Атлетико Мадрид ремизирао са Клуб Брижом 0:0 у првим мечевима данашњег програма Лиге шампиона.

БАШ ПРЕД ЕЛ КЛАСИКО: Велики хендикеп за Реал уочи меча са Барселоном

ЖЕЛИТЕ ХАЛАНДА? Може 2024. ако платите 200 милиона

ИТАЛИЈАНИ ПИШУ: Влаховић и Костић желе Алегријеву "главу"

Копљаници су играли без помоћи Душана Тадића који је на прошлој утакмици зарадио црвени картон.

Поново су Наполитанци показали да форма са старта сезоне није случајност и још једном преслишали Холанђане. Мрежу Пасвера је отворио Ирвин Лозано већ у четвртом минуту, фино је Мексиканац главом одреаговао на убацивање Зјелинског. Домаћи нису стали и 12 минута касније дуплирали су вођство. Распадори је примио лопту на ивици шеснаестерца и распалио по њој, што је било незаустављиво за искусног голмана гостију.

У наставку је Ајакс успео да смањи преко Класена, да би Кварацкелија у 62. минуту поново довео домаће на плус два.

Бергвајн је још једном дао наду свмо тиму, погодио је са пенала у 83. минуту. Но, све сумње и коначан резултат је поставио Осимен у 90. минуту.

Тим Лућана Спалетија је тако остао на максималном скору и обезбедио је пласман у осмину финала. Ајакс је трећи са три бода.

У другом мечу у ранијем термину, Атлетико није успео да савлада Бриж, а херој Белгијанаца је њихов голман Симон Мињоле. Одличан је био бивши голман Ливерпула, а посебно добар је био у самој завршници када је заустављао шутеве Морате и Куње и тако довео свој тим до осмине финала елитног такмичења.