БРУКА АРСЕНАЛА НА ЕТИХАДУ: Сити петардирао очајне Тобџије

28.08.2021. 15:39
FK Mančester siti
ФК Манчестер сити / Извор: Реутерс

Доминација Грађана над лондонским великаном.

Фудбалери Манчестер Ситија декласирали су Арсенал са 5:0 (3:0) у првом суботњем мечу трећег кола Премијер лиге.

ВАКЦИНИШИ СЕ И ПОМОЗИ ВАЊИ – ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА УОЧИ МЕЧА “ОРЛОВА”!

ОВО СЕ НЕЋЕ СВИДЕТИ НАВИЈАЧИМА ЗВЕЗДЕ: Несуђено појачање црвено-белих одлази у Белгију

ПРЕДИВНЕ ВЕСТИ: УЕФА обрадовала Звезду

Дерби досадашњег тока сезоне. И једни и други са максималним учинком из прва два гола и гол разликом 5:0. У првенству је Ливерпул добио само две од 10 последњих утакмица са Челсијем на Енфилду. Кец вредан квоте 2,65, дупла шанса X2 је на 1,48. Погледајте све Mozzart квоте за меч Ливерпул – Челси.

Грађани су до вођства стигли већ у 7. минуту. Жезус се изборио на лопту на десној страни и сачувао је, разменио дупли пас са Силвом и центрирао, а Илкај Гундоан је главом савладао Лена.

Није се дуго чекало на то да домаћи дуплирају предност, само до 12. минута. Соареш је неспретно реаговао, а лопта је прошла поред још двојице играча гостију право на зицер Ферану Торесу, који даје свој први гол у сезони.

Ако је и било дилеме у вези са победником, до краја полувремена није их било. После оштрог старта двема ногама на Канселу, Гранит Џака добија директан црвени картон у 36. минуту, да би у 44. Габријел Жезус дао гол са четири метра после продора и додавање Грилиша са леве стране.

До петарде клуб са Етихада је стигао у 84. минуту. Марез је центрирао са десне стране, Лено је излетео, али није имао шансе, пошто је Торес главом добро шутирао и постигао гол.

После 67 година, први пут од 1954, Тобџије су изгубиле прве три утакмице у лиги, док Сити има шест бодова.