БУДЕСЛИГА: Вукови појели Бајер, Костић спасио Ајнтрахт (ВИДЕО)

26.05.2020. 22:45
FK Bajer Leverkuzen
ФК Бајер Леверкузен / Извор: Реутерс

Реми Вердера и Менхегладбаха.

Осим Дер класикера, одиграно је још три меча 28. кола Бундеслиге, а слободно се може рећи да је Волфсбург приредио велико изненађење пошто је потпуно надиграо и убедљиво савладао фаворизовани Бајер у Леверкузену са 4:1.

БИЗАРАН ТРЕНД НА ОСТРВУ: Фудбалери у СТРАХУ од пљачкаша троше БАСНОСЛОВНЕ своте НОВЦА!!

ДЕР КЛАСИКЕР: Бајерн решио питање шампиона, мајсторија Кимиха! (ВИДЕО)

ПРЕД ТРАНСФЕРОМ КАРИЈЕРЕ: Србин СТИЖЕ У Селтик

Назнаке тријумфа гостију стигле су у 43. минуту када је Понграчић довео Волфсбург у вођство и уједно му обезбедио предност на полувремену. Међутим, одлична игра гостију у другом полувремену је заправо размонтирала Хаверца и дружину. Арнолд и Штафен су у 64. и 68. минуту бацили у нокдаун грогираног домаћина, да би га Понграчић дотукао другим голом у 75. минуту. Тек да колико-толико буде спашена част Бајера побринуо се Баумгартлингер у 86. минуту.

Луд меч одиграли су у Франкфурту Ајнтрахт и Фрајбург, а домаћин је успео на једвите јаде да извуче бод мада је имао и два гола заостатка. Фрајбург је до вођства дошао у 28. минуту преко Грифоа, да би седам минута касније Силва изједначио на 1:1, што је био и резултат на полувремену. У наставку је Фрајбург заиграо боље па су Петерсен и Холер у 67. и 69. минуту донели, чинило се, недостижних 3:1. Међутим, Ајнтрахт се није предавао па је преко Камаде у 79. минуту смањио на 3:2, да би на асистенцију Филипа Костића Чендлер остигао гол вредан бода. Филип Костић је одиграо цео меч, док је Мијат Гаћиновић ушао у игру у 74. минуту.

У мечу Вердера из Бремена који се бори за опстанак и Борусије Менхенгладбах које покушава да обезбеди место које води у Европу није било голова, а у редовима домаћина је свих 90. минута одиграо Милош Вељковић.