БУНДЕСЛИГА: Борусија пред недељни дерби запосела ВРХ

25.02.2023. 17:57
FK Borusija Dortmund
ФК Борусија Дортмунд / Извор: Профимедиа

Мечеви 22. кола.

Фудбалери Борусије из Дортмундасу као гости у 22. колу Бундеслиге победили екипу Хофенхајма са 1:0 (1:0).

Тако су остварили 15. победу у сезони и одмакли три бода Бајерну и Униону из Берлина који имају по меч мање, који ће одиграти међусобно у недељу.

МОЖДА ОВО НИЈЕ ТРЕБАЛО ДА КАЖЕМ: Гордан Петрић предложио НАСЛЕДНИКА на клупи Партизана

ГОРДАН ПЕТРИЋ ОТВОРИО ДУШУ: Причао о РАКУ коже, ПРЕСКАКАЊУ срца, НЕРВИРАЊУ...

ДА ЛИ ЈЕ ТО МИЛОЈЕВИЋ ОТВОРИО КАРТЕ ПАРТИЗАНУ? Тренер Звезде се огласио после утакмице у Ивањици

Све је било решено у 43. минуту, када је после скраћеног корнера са леве стране, Јулијан Брант је у петерцу захватио лопту главом и проследио је у мрежу Хофенхајма.

ВАР је био у центру пажње у наставку, прво је у 53. минуту пресуђено да нема пенала за домаћи тим, да би у 56. био поништен и гол Маријуса Волфа из Борусије.

До краја, још три пилике, једна за Хофенхајм и две за госте, али се ништа није променило, па је Борусија однела три бода.