БУНДЕСЛИГА: Бајерн на победу од титуле, Халанд у судијској надокнади спасио Дортмунд!

13.06.2020. 21:54
najern
најерн / Извор: Реутерс

Одигране суботње утакмице 31. кола фудбалског првенства Немачке.

Поготком Ерлинга Халанда у петом минуту судијске надокнаде, фудбалери Борусије из Дортмунда победили су у Диселдорфу домаћу Фортуну са 1:0 у утакмици 31. кола Бундеслиге. Норвежанину је ово 11. гол на 12 последњих мечева који је његовом тиму донео 20. првествену победу и три бода да се учврсти друга позиција на табели.

Најјачи клубови поново на окупу – и ти си у игри за велики добитак

ТУЖНА ВЕСТ: Фудбалеру Звезде преминула најдража особа! Не игра против ТСЦ-а!

НИШТА ОД ЗВЕЗДЕ: Пријовић облачи црно-бели дрес!

Усред Берлина десио се велики преокрет "српског "Ајнтрахта. Херта са Марком Грујићем је водила после првог полувремена голом Пјатека у 24. минуту али је екипа из Франкфурта у наставку са играчем више постигла четири поготка и овим тријумфом ушла у мирнију зону. Стрелци за гостујућу екипу били су  Бас Дост у 51, Андре Силва у 61 и 86 и Еван Ндика у 68 минуту. Читав меч за госте одиграо је Филип Костић, док је Мијат Гаћиновић ушао у финишу.

jherta
јхерта / Извор: Реутерс

Фудбалери Вердера победили су као гости Падерборн са 5:1 и задржали шансе за опстанак у лиги. Двоструки стрелац био је Деви Класен, у 20. и 39. минуту, а голове су постигли још Јуја Осако у 34, Максимилијан Егштајн у 59. и Никлас Фалкруг у другом минуту надокнаде времена. Једини гол за Падерборн постигао је Абделхамид Сабири у 66. минуту. Милош Вељковић је одиграо свих 90. минута за екипу из Бремена.

verder
вердер / Извор: Реутерс

Важну победу у борби за опстанак остварио је Унион Берлин, против Келна на гостовању - 2:1. Унион је повео у 39. минуту преко Марвина Фридриха, а предност је удвостручио Кристијан Гентнер у 67. Коначан резултат поставио је Џон Кордоба голом у другом минуту надокнаде времена.

unzio
унзио / Извор: Реутерс

У последњем мечу дана Бајерн је код куће савладао Борусију Менхенгладбах (2:1). И једни и други су били ослабљени због картона, нису играли ни Левандовски ни Плеа. Пољака је заменио Џошуа Циркзе, момак рођен 2001. године и управо је он у 26. минуту довео Баварце у вођство. Међутим, у 37. је Бенџамин Павар затресао сопствену мрежу. Коначан резултат донео је Леон Горецка у 86. минуту. Овом победом Бајерн је три кола пре краја првенства задржао седам бодова предности у односу на Дортмунд и практично је на победу од "салатаре".