БУНДЕСЛИГА: Бајерн се извукао у 90. минуту, канонада Лајпцига и Волфсбурга

24.01.2023. 22:56
Čupo Moting
Чупо Мотинг / Извор: Реутерс

Прегршт узбуђења.

Фудбалери Бајерна лоше су почели други део сезоне. После ремија у Лајпцигу (1:1), Баварци у једном од дербија 17. кола Бундеслиге нису успели на свом терену да савладају ни Келн.

ДЕБАКЛ ШАМПИОНА У ПРЕСТОНИЦИ: Сергеј начео, Алберто и Андерсон закуцали Милан на Олимпику (ВИДЕО)

ЗВАНИЧНО: Сантош од данас Пољак (ФОТО)

КО ЋЕ УМЕСТО ЛАМПАРДА? Евертон у потрази за новим менаџером, спомињу се два имена (ФОТО)

Шампиони Немачке могу бити задовољни и освојеним бодом јер су до њега стигли у 90. минуту голом Џошуе Кимиха. Јаречеви су одиграли сјајан меч и били у вођству гоолом Тунишанина Шкирија још од четвртог минута.

У Берлину Волфсбург је одиграо фантастичан меч против Херте, славио је са убедљивих 5:0. Још у четвртом минуту Сванберг је довео госте у вођство, а до краја првог полувремена погађали су још Арнолд у 31. из једанаестерца и Винд три минута касније.

Гости су оборили ритам меча у наставку, али су опет одиграли довољно да мирно приведу меч крају. Све дилеме су отклоњене кад је у 74. минуту погодио и Баку, а коначан резултат поставио је Мармуш у 86. минуту.

Фудбалери Лајпцига славили су на гостовању Шалкеу у гостима резултатом 1:6. Већ у првом полувремену су играчи Лајпцига решили читав посао, а на семафору је био резултат идентичан из назива тима из Гелзенкирхена. Андре Силва је отворио серију након што му је противничка одбрана ослободила превише простора за шут, Наставио је Хајнрих голом у 15. минуту, након чега је Португалац поново преузео главну улогу.

Силва је био главни протагониста сјајног финиша полувремена у ком је прво постигао гол у 44. минут, а онда и два касније наместио Тиму Вернеру да се упише.

У наставку је Шалке успео да стигне до утешног гола преко Јапанца Козукија, али је Лајпциг са два гола у финишу стигао до убедљивог тријумфа. Погађали су Дани Олмо који је сјајно лобовао Александера Швовола и Јусуф Поулсен.