БУНДЕСЛИГА: Бајерн славио голом Хрвата!

12.05.2024. 19:52
FK Bajern
ФК Бајерн / Извор: Танјуг/АП Photo/Matthias Schrader

Фудбалери Бајерна су савладали Волфсбург са 2:0, у овкиру претпоследњег 33. кола Бундеслиге.

Бајерн је тренутно на другој позицији на табели са 72 бода, док је Волфсбург на 12. месту немачког шампионата за 37 бодова.

Баварци су до победе дошли захваљујући одличној игри у првом полувремену.

Питање победника су решили до 13. минута меча.

Томас Тухел је промешао карте за утакмицу са Волфсбургом и шансу дао младом Хрвату Ловру Звонареку, Матијсу Телу и Брајану Сарагоси из Шпаније.

Домаћа екипа је до вођства стигла у четвртом минуту. Звонарек је погодио на асистенцију Алфонса Дејвиса.

У 13. минуту у стрелце се уписао и Леон Горецка, после додавања Томаса Милера. Занимљиво, он је поставио коначан резултат 2:0.

Бајерн је могао да повећа предност у 18. минуту али је због офсајда поништен погодак Сарагоси.

До краја меча, Тухел је дао шансу још неколицини младих играча, Бајерн је успео да сачува предност од 2:0 у рутински приведе меч крају.

У следећем, последњем колу Баварци гостују Хофенхајму, а Волфсбург дочекује Мајнц.