БУНДЕСЛИГА: Бајер на два бода од титуле! Дебакл Бајерна

06.04.2024. 18:43
FK Bajer Leverkuzen
ФК Бајер Леверкузен / Извор: Профимедиа

Одиграно је још пет мечева у немачкој Бундеслиги, а најбитнија вест је свакако да је Бајер Леверкузен савладао Унион Берлин у гостима (1:0) чиме је дошао у ситуацију да му још само два бода фале да и званично обезбеди титулу.

У томе му је помогао Хајденхајм, који је на свом терену шокирао Бајерн (3:2), иако је тим из Минхена имао два гола вишка.

Леверкузен је продужио низ непобедивости, а тим Ћабија Алонса и даље не зна за неуспех у овој сезони. До нове победе је „фармацеуте“ довео Флоријан Вирц, који је у осмом минуту надокнаде првог дела погодио из пенала за коначних 1:0. Пре тога је Бајеру посао олакшао Робин Госенс, који је неколико минута раније зарадио црвени картон.

Овм тријумфом је Левер дошао на само два бода од титуле, пошто имају 16 више од Бајерна, на шест кола до краја. Гаврила

Сензација у Хајденхајму, где је домаћин савладао Бајерн Минхен, резултатом 3:2 (0:2).

Чинило се да ће Баварци стићи до лаке победе, којом ће коначни изаћи из кризе, пошто је Хари Кејн донео предност гостима у 38, да би у 45. Серж Ганбри дуплирао вођство.

Ипак, у наставку шок за и даље актуелног првака Бундеслиге. Већ у 50. је Кевин Сеса смањио, да би само минут касније Тим Клајденст поравнао. Три бода је Хајденхајму донео управо Клајденст, који је у 78. поставио коначних 3:2.

Невероватна партија Лајпцига, предвођена Лоисом Опендом. „Бикови“ су поразили Фрајбург у гостима, резултатом 4:1 (3:0), чиме су остали у трци за директан пласман у Лигу шампиона.

Све је било решено већ у првом делу меча. Амаду Хаидара је после 60 секунди донео предност гостима, после асистенције Опенде, који се у стрелце уписао у 18. Исти играч је у 44. повисио на 3:0.

У наставку смо видели још два гола. Опенда је сјајну партију крунисао асистенцијом за Бењамина Шешка у 54, да би у 59. Винченцо Грифо поставио коначних 4:1.