БУНДЕСЛИГА: Дортмунд очекивано савладао Мајнц, Ајнтрахт без бодова код куће

16.10.2021. 18:43
FK Borusija Dortmund
ФК Борусија Дортмунд / Извор: Реутерс

Игра се осмо коло првенства Немачке.

Фудбалери Борусије из Дортмунда према очекивањима савладали су Мајнц у осмом колу Бундеслиге, док је Ајнтрахт у Фрнакфурту поражен од Херте. Милионери ће овом победом макар на један дан бити први на табели, пошто Бајерн из Минхена и Бајер из Леверкузена сутра играју дерби кола.

Mozzart даје највеће квоте на свету: Челси 1,70, Дортмунд 1,50, Лион 2,35!

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Половичан УЧИНАК тимова из Манчестера

ВЕЛИКИ ГЕСТ НАЈТРОФЕЈНИЈЕГ ИКАДА: Легенда хоће назад у клуб како би помогао, али га у Барси НЕ ЖЕЛЕ

Већ у теећем минуту је Борусија повела против Мајнца голом Ројса, а до полувремена није било промене резултата. У других 45 минута је Борусија ушла јако и у 54. минуту је Халанд дуплкирао предност домаћина. Мајцу је наду дао голом у 87. минуту Буркхарт, али је Халанд другим голом у судијској надокнади решио потврдио победу Борусије.

После победе против Бајерна у Минхену, Ајнтрахт је све то просуо поразом од Херте 2:1. Гости из Берлина су повели у седмом минуту голом Рихтера, да би у 63. минуту предност Херте дуплирао Екеленкамп. Пасијенсија је из пенала донео Ајнтрахту наду у 78. минуту, али је остало 2:1. Филип Костић је одиграо свих 90 минута за Ајнтрахт.

Фрајбург и даље нема пораз ове сезоне, а са добром формом је наставио и у осмом kollu пошто је одиграо 1:1 са РБ Лајпцигом. Бикови су повели преко Форсберга у 32. минуту, а бод домаћину донео је Ву-Јеонг у 64. минуту. Унион је савладао Волфсбург са 2:0, а стрелци су били Авонији у 49. и Бекер у 83. минуту. Гројтер Фирт је минималним резултатом славио у гостима против Бохума, а једини гол постигао је Лосила у 80. минуту.