ИЗМИЧЕ ПРВО МЕСТО: Бајерн нема лек за Менхенгладбах, Унион задовољно трља руке

18.02.2023. 18:21
FK Bajern Minhen
ФК Бајерн Минхен / Извор: Реутерс

Одиграни мечеви 21. кола.

Борусија Менхенгладбах се још једном показала као непрелазна препрека за Бајерн из Минхена пошто је савладала Баварце са 3:2 у 21. колу Бундеслиге и тако заљуљала прво место шампиону који би могао да остане без њега сутра ако Унион који има само бод мање савлада Шалке. Ово је Бајерну био тек други пораз у сезони. У преосталим мечевима Фрајбург је савладао Бохума 2:0, Штутгарт је изненадио Келн са 3:0, а истим резултатом је Лајпциг савладао Волфсбург.

МИСТЕР МАЛЕР: Станковићева Сампдорија поново изгубила у последњим секундама

ДРАМА НА ВИЛА ПАРКУ: Арсенал у зауставном времену победио и изашао из кризе

ИЗАБРАЛИ СТЕ ПОГРЕШНО ДРУШТВО: Делије запалиле заставу навијача Роме (ФОТО)

За Бајерн је већ у 8. минуту кренуло све по лошем пошто је директан црвени картон добио Упамекано због фаула као последњи човек одбране, а пет минута касније је Борусија Менхенгладбах повела 1:0 преко Штиндла. Баварци се нису предали упркос играчу мање и у 35. минуту су стигли до изјендачења поготком Чупо-Мотинга, а 1:1 је био и резултат првог полувремена. Убрзо по наставку меча, у 51. минуту Борусија је водила 2:1 после поготка Хофмана на асистенцију Плеа, да би у 84. минуту Маркус Тирам довео Менхенгладбах у вођство 3:1 после аситенцоије Хофмана. Ипак, ни ту није био крај пошто је у трећем минуту надокнаде Тел смањи на 3:2, али за више од тога Бајерн није имао времена.

Штутгарт је успео да савладала Келн, а вођство Швабама је већ у 9. минуту донео Дијас да би до полувремена остало 1:0. Борна Соса је у 59. минуту дуплирао предност домачина, да би победу Штутгарта оверио Кулибали у 74. минуту. Лајпциг је истим резултатом савладао Волфсбург у гостима, а до вођства су Бикови стигли у 14. минут голом Форсберга. Лајпциг је питање победника дефинитивно решио у завршници меча. Прфо је у 85. минуту Лајмер повисио на 3:0 да би Собослај поставио коначан резутлат у судијској надоканди.