БУНДЕСЛИГА: Фрајбургу ''легао'' реми Униона, гори у борби за Лигу шампиона

29.04.2023. 19:16
Bundesliga
Бундеслига / Извор: Реутерс

Лајпциг такође све ближи.

Мечеви 30. кола Бундеслиге одиграни данас дсонели су ново заоштравање борбе око позиција које воде у Лигу шампиона. Унион Берлин ремизирао је без голова са Бајером, што је искористио Фрајбург који је минималцем славио на гостовању Келну. Лајпциг је такође минималном победом против Хофенхајма успео да се приближи позицијама које воде у ewlitno такмичење.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Фуриозни Брајтон, трагедија Нотингем Фореста

РУБИЈАЛЕС: Ако се Меси врати, биће дочекан раширених руку

СЕДАМ ПЛУС У ЛОНДОНСКОМ ДЕРБИЈУ: Кристал Палас разбио Чекићаре и обезбедио опстанак

Келн је био и бољи ривал од Фрајбурга данас, али су гости бил ити који су постиглои гол вредан победе. После нерешеног резултата на полувремену, у 54. минуту је Јапанц Рицу Доан постигао гол који се испоставио као вредан победе и три бода којим се Фрајбург изједначио са Унионом који није успео да савладал Бајер.

Тим из Берлина успео је да издржи налете гостију који се после катастрофалног старта сезоне све више приближавају зони Лиге шампиона. Имао је Бајер неколико добрих напада у финишу меча, али је остало 0:0.

Лајпциг је дочекао Хофенхајм који је близу зоне испадања и додатно му је отежао ситуацију победом од 1:0, а стрелац јединог гола на мечу био је Нкунку у 28. минуту. Лајпциг је био доминантан ривал, али није успео да постигне још неки гол на мечу.