БУНДЕСЛИГА: Хари Кејн наставио серију, Дортмунд пао у Штутгарту

11.11.2023. 19:15
Hari Kejn, FK Bajern Minhen
Хари Кејн, ФК Бајерн Минхен / Извор: Профимедиа

Голеада у Мунхену.

Фудбалери Бајерн Минхена савладали су новајлију у лиги Хајденхајм резултатом 4:2 (2:0) у 11. колу немачке Бундеслиге и бар на 24 часа избили на првом место на табели.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Јунајтед минималцем срушио Лутон, Арсенал са десеторицом задржао прикључак на врхуMančester

МИЛАН ИСПУСТИО 2:0! Леће за четири минута растужио РосонереFK Milan

МИЛАН ИСПУСТИО 2:0! Леће за четири минута растужио Росонере

ТРИЛЕР НА МОЛИНОУ: Тотенхем водио до 91. минута и остао празних шакаFK Vulverhempton

ТРИЛЕР НА МОЛИНОУ: Тотенхем водио до 91. минута и остао празних шака

Баварци су головима незаустављивог Харије Кејна водили после првог полувремена са 2:0. Мђутим, у наставку игре Хајднемхајм је снезационално дошао до изједначења. Најпре је Кленденст смањио заостатак гостију, а онда у 70. минуту Бесте поравнао резултат на 2:2.

Ипак, Бајерн је брзо поставио ставри на своје место. Рафаел Гереиро постигао трећи  гол и преломио меч, док је Ерик Чупо-Мотинг у 85. минуту погодио за коначних 4:2.

У дербију кола Штутгарт је савладао Борусију из Дортмунда са 2:1. Швабе су у 10. минуту имале пенал, али га је Кобел зауставио ударац Фурича. Иако су били у подређеном положају гости су повели у 36. минуту голом Никласа Фулкруга. Ипак, само шест минута касније је Штутгарт заслужено стигао до изједначења преко Ундава, а у другом полувремену наплатио бољу игру.

Иако је и Дортмунд заиграо боље, у самом финишу сусрета је Кобел скривио нови пенал, овог пута над Гирасијем, који је и извео најстрожу казну и донео победу Штутгарту.