БУНДЕСЛИГА: Шалке коначно славио у гостима, Мајнц наставио серију победа

04.03.2023. 18:24
Bundesliga
Бундеслига / Извор: Профимедиа

Настављено првенство Немачке.

Фудбалери Униона из Берлина ремизурали су као домаћини против екипе Келна резултатом 0:0, у мечу 23. кола немачке ундеслиге.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Сити СРУШИО ”Свраке”! Арсенал ПРИМИО ГОЛ ЗА 11 секунди (ВИДЕО)

Клоп: Дерби са Јунајтедом је огромна утакмица

ТЕРЗИЋ: Црвена звезда никада није била млађа, лепша и здравија

Екипу из престонице, која је један део сезоне провела и као лидер шампионата, очигледно је почео да стиже умор и у последња три меча не да нису дошли до тријумфа него чак нису успели ни једном да затресу мрежу ривала.

Утакмица у Берлину није донела превише узбуђења, а посебно је било несадржајно прво полувреме где је виђен свега један ударац у гол и то од стране гостију.

Голу Фредерика Ренова је у 20. минуту запретио Стефен Тигес, али је дански голман добро реаговао и зауставио ударац нападача гостију који је тукао са дистанце.

То је било практично све вредно помена током првих 45. минута, а у наставку је Келн имао неколико добрих прилика преко Флоријана Кајнца од којих је свакако најбоља била она у 58. минуту. Офанзивац гостујућег тима је тада са петнаестак метара добро тукао под пречку Униона, али је његов ударац сјајном интервенцијом зауставио расположени Ренов.

Имао је своје покушаје и берлински тим, који је некако и успевао да дође до противничког шеснаестерца али у завршницама акција никако нису успевали да пронађу простора за ударац, пре свега захваљујући изузетно дисциплинованој одбрани ривала.

На крају је меч завршен најнепопуларнијим резултатом, што ће Униону донети заостатак од пет бодова у односу на првопласирани Дортмунд.

Фудбалери Аузбурга су на свом терену са 2:1 били бољи од Вердера из Бремена.

Голове за екипу из Баварске су постигли Бељо и Мејер, док је једини гол за зелене постигао Штеге.

Шалке је после десет утакмица на страни уписао своју прву победу у гостима. Прва три бода уписали су против екипе Бохума, која се налази на претпоследњем месту табеле Бундеслиге.

Велику и битну победу Шалкеу су донели Рајман који је постигао аутогол, док је тријумг потврдио Балтер у 79. минуту меча.

Мајнц је на свом терену био бољи од Хофенхајма са 1:0.

Једини гол на мечу је постигао Бареиро у 35. минуту меча.

На утакмицама Борусија Менхенгладбах - Фрајбург, односно Унион Берлин - Келн није било голова.