БУНДЕСЛИГА: Леверкузен гурнуо Шалке ка амбису, тежак пораз Лајпцига

01.04.2023. 18:12
FK Lajpcig
ФК Лајпциг / Извор: Профимедиа

Узбудљиво у Немачкој...

Фудбалери Бајера из Леверкузена славили су као гости против Шалкеа резултатом 3:0, у оквиру 26. кола Бундеслиге.

ДУЉАЈ ПРЕЛОМИО: Партизан променио голмана пред дерби са Војводином!

ДЕРБИ САМО НА ПАПИРУ: Сити и без Халанда РАЗБИО Ливерпул (ВИДЕО)

ЈЕДНА ОД НАЈБОЉИХ ПАРТИЈА ЗА МОЈИХ 7 ГОДИНА ОВДЕ: Гвардиола цвета после понижавања Ливерпула

Популарни "фармацеути" су до тријумфа у Гелзенкирхену стигли головима у другом полувремену утакмице.

Мрежу домаћих начео је Фримпонг у 50. да би 11 минута касније Вирц повисио вођство Леверкузена.

Тачку на овај сусрет у дуелу тимова, који су некада били у самом врху немачког фудбала, ставио је Азмун у другом минуту надокнаде.

Леверкузен је забележио четврту узастопну победу и сада је седми на табели са 40 бодова, колико има и Мајнц.

Шалке је у великом проблему, пошто је претпоследњи са 21 бодом, једним више од Штутгарта и једним мање од Херте и Хофенхајма.

Над споменутим Штутгартом, победу идентичним резултатом (3:0) остварио је Унион, такође головима у другом делу сусрета.

Погађали су Бекер у 51, Беренс у 65, односно Харагучи у 68. минуту, с тим да је овај последњи био у питању аутогол.

Неочекивано лаку победу на гостовању код Лајпцига остварио је Мајнц, резултатом 3:0.

Гости су до вођства стигли већ у деветом минуту, преко Ингвартсена, Ајорк је у 57. дуплирао, а победу запечатио Кор у 67. минуту утакмице.

Лајпциг је пети на табели са 45 бодова, два мање од Фрајбурга који је у зони Лиге шампиона, а за ово им је трећи пораз на последња четири меча.

Мајнц је у одличној форми, има 40 бодова и попео се на осмо место Бундеслиге.

Фрајбург и Херта су ремизирали резултатом 1:1, а и на овој утакмици сви голови су постигнути у наставку.

Грифо је донео домаћима предност, да би бод гостима из престонице обезбедио Нганкам у 77. минуту.

Бодове су поделили Волфсбург и Аугзбург (2:2), а домаћи су надокнади заостатак од 0:2.

Аутогол Арнолда у другом и погодак Берише у 32. донели су Аугзбург вођство, а да ствар буде гора за Волфсбург Арнолд је у 21. минуту промашио пенал.

Ипак, у самом финишу, преко Валшмита у 83. минуту, односно Нмеке у шестом надокнаде, домаћи су освојили бод.