БУНДЕСЛИГА: Јоветић ушао у историју, али Келн ипак славио (ВИДЕО)

15.08.2021. 20:54
Stevan Jovetić
Стеван Јоветић / Извор: Профимедиа

Комп,летирано је прво коло у Немачкој.

Данас су одиграна последња два меча првог кола Бундеслиге, а Стеван Јоветић био је стрелац за Херту која је ипак на крају поражена од Келна са 3:1, док је Мајнц изненадио Лапјциг и остварио минималну победу 1:0.

„Најјачи шут“ уз најквалитетнију музику у Нишу

ИСПУЊЕНА МУРИЊОВА ЖЕЉА: Велико појачање стигло у Рим (ФОТО)

ФИФА ЈАСНА: Клубови Премијер лиге морају да пусте играче на мечеве квалификација за СП

Стеван Јоветић почео је у стартној постави Херте и већ у шестом минуту је довео госте у вођство. Јоветић је тако ушао у историју као тек други играч који је постизао голове у свих пет најјачих лига на Старом континенту поред Румуна Флорина Радучоја. Међутим, то није било довољно за тријумф против Келна. Домаћин је на полувреме отишао са нерешеним резултатом захваљујући поготку Модесте у 40. минуту, да би то потпуног преокрета стигао у наставку. Флорина Каинц је у смао три минута са два гола потопио све наде Херте да може до позитивног резултата головима у 52. и 55. минуту. Стигла је Херта до гола у 80. минуту, али је он поништен због офсајда прегледом ВАР-а, па је тако потонула и последња нада Берлинаца.

Мајнц је приредио велико изненађење и као домаћин савладао фаворизовани Лајпциг, а све је решено већ у првом полувремену пошто је Муса Ниакате постигао гол у 13. минуту. Лајпциг је у остатку утакмице имао већи посед, нападао константно, али је све то било јалово па је Мајнц стигао до три бода.

Погледајте како изгледа италијанска спортска новинарка Дилета Леота.