БУНДЕСЛИГА: Лајпциг тројком чека Звезду, Гираси наставио терор

21.10.2023. 18:09
FK Lajpcig
ФК Лајпциг / Извор: Профимедиа

Бикови све биожи врху табеле.

Фудбалери Лајпцига сигурном игром и уверљивом победом у Дармштаду у оквиру осмог кола Бундеслиге најавили су дуел са Црвеном звездом у Лиги шампиона. Бикови су остварили пети тријумф и све су ближи челу табеле.

БЛАМАЖА КОЊЕ: Нова брука Станојевићевог тима! Донећемо најздравију одлуку

СА КЛУПЕ УШАО И ДАО ГОЛ: Лазовић погодио против шампиона Италије (ВИДЕО)

ТЕК МУ ЈЕ 21. ГОДИНА: Српски репрезентативац потписао за петолигаша (ФОТО)

Лајпциг је повео после само 42 секунде Опенда је са ивице петерца послао лопту у мрежу Дармштата.  Изабраници тренера Марка Росеа дуплирали су предност у 24. минуту кад је Емил Форсберг, сјајно извео слободан ударац и послао је лопту поред зида у даљи угао за 0:2.

Кемпе је у 32. минуту из пенала смањио на 1:2 и тим резултатом се отишло на одмор. Ипак, Лајпциг је у наставку успео да још једном постигне погодак, у 72. минуту. Опет је стрелац био Белгијанац Луис Опенда.

Фудбалери Бајера из Леверкузена задржали су челну позицију у Бундеслиги. Фармацеути су као гости славили против Волфсбурга са 2:1 (1:1) и тако стигли до седме победе у осам кола.

Џереми Фримпонг је у 13. минуту погодио за 0:1 на асистенцију Бонифицеа. Успели су гости да изједначе у 41. минуту преко Максенса Лекрое, али нису успели да издрже. Фримпонг је у 62. минуту био у улози асистента, а мрежу домћина затресао је Алесандро Грималдо.

Штутгарт игра фасцинатно ове сезоне. Швабе су до седме победе у првих осам кола дошли на гостовању код Унион Берлина. Славили су убедљивих 3:0. Берлинце је отворио невероватни Серу Гераси у 16. муинуту коме је ово био 14. погодак у шампионату.

У наставку, мрежа Униона затресла се још два пута, и то у самом финишу. У 81. минуту Силас је погодио за 0:2 да би све дилеме око победника отклонио Дениз Ундав у 88. минуту.