БУНДЕСЛИГА: Лајпциг у дербију славио минималцем, Херта чува наду за опстанак

06.05.2023. 18:10
FK Lajpcig
ФК Лајпциг / Извор: Реутерс

Одиграно пет мечева суботњег програма 31. кола.

Распламсала се борба за позиције које воде у Лигу шампиона, као и за оне које обезбеђују опстанак у Бундеслиги, а ништа још није решено после мечева 31. кола. Лајпциг је у гостима остварио минималан тријумф против Фрајбурга 1:0, Херта је успела да савлада Штутгарт са 2:1 и сачува наде у опстанак, док је Унион поразом од Аугзбурга 1:0 дошао у незгодну ситуацију у борби за Лигу шампиона. Важан тријумф са 3:1 у борби за опстанак остварио је Хофенхајм против Ајнтрахта.

КАРЛО АНЋЕЛОТИ ПРЕД ФИНАЛЕ КУПА: Ништа није ризично за мене, рекао сам играчима да уживају

БИЋЕМО ЈАКИ: Клоп не очајава после лоше сезоне

КРАЈ СЕЗОНЕ ЗА КАПИТЕНА: Тотенхем се огласио поводом повреде Љориса!

Фрајбург је у дербију кола дочекао Лајпциг, а гости су успели да остваре минималан тријумф. Био је Лајпциг бољи ривал, а одлучујући тренутак се догодио у 73. минуту када је погодио Кевин Кампл. Битну победу у борби за опстанак остварила је Херта против Штутгарта. Кемпф је довео Херу у увођство у 29. минуту, Жираси је изједначио у 38, да би у судијској надоканди Нидерлехенр поново довео Херу у вођство и како се испоставило поставио коначан резултат.

Унион Берлин је угрозиои шнсе за пласман у Лигу шампиона пошто је поражен са 1:0 на гостовању Аугзбургу, а једини гол је постигао Бељо у 53. минуту. Важан тријумф оастварио је и Хофенхајм против Ајнтрахта. Већ у 8. минуту је Баумгартнер довео Хофенхајм у вођство, да би на 2:0 повисио Крамарић у 41. минуту. Бебу је у трећем минуту судијске надоканде првог полувремена повисио на 3:0 и практично решио питање победника, а утешни гол за Ајнтрахт је постигао Геце у 54. минуту.