БУНДЕСЛИГА: Леверкузен рутински, Вердер тоне ка Цвајти!

18.05.2020. 22:23 22:27
fasdadg
фасдадг / Извор: Реутерс

26. коло.

Последња утакмица првог кола Бундеслиге у доба пандемије корона вируса завршена је победом фаворита. Бајер из Леверкузена је на гостовању савладао Вердер из Бремена резултатом 1:4 (1:2).

ПОЛИЦИЈА И КОРОНА СПРЕЧИЛИ КРВОПРОЛИЋЕ: Ухапшен Мароканац који је планирао ПОКОЉ на Ел Класику!

КИПРАНИ ПОТВРДИЛИ: Звезда на лето добија ВЕЛИКО појачање! (ФОТО)

ПРОБЛЕМ У ШПАНИЈИ: Мадриђани ОДБИЛИ да тренирају због смањења плате

Утакмица је од самог почетка обиловала са мноштво шанси, а права рапсодија десила се између 28. и 33. минута, када су виђена три гола. Прво је Каи Хаверц довео госте у водство у горепоменутом 28. минуту, да би само после 120 секудни чешки репрезентативац Теодор Гебре Селасије донео изједначење. Млади Хаверц се у 33 минуту поново уписао у стрелце када се сјајно снашао после прекида и главом спровео лопту у мрежу немоћног Јирија Павленке.

Друго полувреме је било чисто "одрађивање" посла. У 61. минуту резултат је првим голом у сезони повећао Мичел Вајсер, а у 78. коначан резултат поставио је Керем Демирбај.

adgadgha
adgadgha / Извор: Реутерс

Екипа Вердера налази се на претпоследњем месту са само 18 бодова и тешко ће избећи селидбу у Цвајту. Популарни Фармацеути сутренутно на петом месту са 50 освојених поена  и сасвим је извесно да ће наступати у Европи и следеће сезоне, питање је само да ли је то Лига шампиона или Лига Европе.

Српски репрезентативац Милош Вељковић одиграо је цео меч за екипу из Бремена.