БУНДЕСЛИГА: Голеада Бајерна, Шалке у каналу, Срби без учинка! (ВИДЕО)

30.05.2020. 20:56 20:56
gadga
гадга / Извор: Профимедиа

Утакмце суботњег програма 29. кола Бундеслиге.

У термину од 15:30 одигране су четири утакмице. Мајнц је изгубио од Хофенхајма (0:1) на домаћем терену, Шалке је наставио са очајним играма, у Гелзенкирхену га је савладо Вердер (0:1). Херта је у Берлину рутински савладала Аугзбург са (2:0), док је Ајнтрахт из Франкфурта направио мало изненађење и савладао Волфсбург на Фолксваген Арени са (1:2).

Последњу утакмицу дана између Бајерна из Минхена и Фортуне из Дизелдорфа припао је домаћој екипи. Баварци су демонилари госте са 5:0 (3:0).

Фудбал се вратио на Балкан

ЉУБИМАЦ НАВИЈАЧА ПИШЕ АУТОБИОГРАФИЈУ: Открићу имена из клуба који су ми се ЗГАДИЛИ!

СУПЕРЛИГА: Партизан - Младост 0:0 (УЖИВО)

Хофенхајм је минимланим резултатом на гостовању савладао екипу Мајнца 0:1 (0:0).

Прво је у 27. минуту Стивен Зубер промашио пенал, тачније слаб ударац му је одбранио голман Мајнца Флориан Милер. Ипак, у 43. минуту  Хофенхајм долази до вођства. Диаде Самасеку је дугом лоптом пронашао Илхаса Бебуа који се изборио између двојице дефанзиваца и са десетак метара је прецизним ударцем сместио лопту у доњи десни угао за вођство.

Шалке наставља да тоне и црној серији не види се крај.

Вердер је славио у Гелзенкирхену резултатом 0:1 (0:1) и тако освојио важна три бода у борби за опстанак. Стрелац јединог гола био је Леандро Бетанкур, који је фантастичним ударцем у 32. минуту савладао Александра Нубела.

Милош Вељковић пропустио је овај меч због жутих картона.

Херта је у Берлину рутински савладала Аугзбург резултатом 2:0 (1:0).

Водећи гол на мечу постигао је Жаваиро Дилросун у 25. минуту. Победу је на асистенцију Владимира Дариде потврио Криштоф Пјатек, поготком у 93. минуту.

Ајнтрахт из Франкфурта је изненађујуће савладао Волфсбург у гостима 1:2 (0:1).

Бас Дост био је срушен у 26. минуту у казненом простору и судија је свирао пенал за Ајнтрахт.Одговорност је преузео Андре Силва и донео је предност гостујућој екипи. Изједначење је стигло у 58. минуту. Десни бек Кевин Мбабу добро је испратио центаршут Максимилијана Арнолда и главом савладао Коена Кастелса.

Ипак, Ајнтрахт пред крај меча долази до победе. После сјајног центаршута Филипа Костића у 85. минуту, Дост је главом спустио на петерац, а на лопту је натрчао Даићи Камада, који постиже победоносни погодак.

Крагујевчанин је одиграо цео меч, док је Мијат Гаћиновић изашао 6 минута пре краја, везиста је зарадио и јавну опомену.