БУНДЕСЛИГА: Санчо са два гола донео победу Милионерима и обезбедио Бајерну титулу (ВИДЕО)

08.05.2021. 18:09
FK Borusija Dortmund
ФК Борусија Дортмунд / Извор: Реутерс

Баварци одбранили круну.

Минхенски Бајерн ће одиграти последњу утакмицу суботњег програма у Бундеслиги, али је и дефинитивно освојио нову титучлу у Немачкој, пошто је Борусија из Дормтунда савладала Лајпциг који је био главни конкурент Баварцима у борби за титулу.

Mozzart даје највеће квоте на свету: Барселона 1,92, Лацио 1,98, Галатасарај 2,65, Лион 1,47!

РЕАЛ, БАРСА И ЈУВЕ ОСТАЛИ УСАМЉЕНИ: Неподношљив притисак УЕФА-е

ХУЛИГАНСКИ РАТ БУКТИ У ХОЛАНДИЈИ: Експлозије у кафићима Ајакса и Фејенорда

Милионери су славили са 3:2 против Лајпцига, а меч је обележио Дежјдон Санчо са два гола. Борусија је водила већ у седмом минуту када је Ројс био стрелац, а 1:0 је остало до полувремена. У 51. минуту Санчо је повисио на 2:0, а потом се Борусија ослонила на контранападе. Лајпциг је кренуо бна све или ништа у последњих пола сата и успео да стигне до изједначења головима Клостермана у 63. и Олма у 77. минуту. Ипка, три бода Борусији и решено питање тиутле за Бајерн донео је Санчо другим голом у 87. минуту.

Волфсбург је успео да савладала Унион из Берлоина захваљујући хет-трику Јосипа Брекала који је већ у 12. минуту довео Вукове у вођство. У наставку је Брекало поново био прецизан у 63. минуту, да би тачку на меч ставио у 90. минуту. Вердер из Бремена се бори за опстанак, а успео је да остане непоражен против Бајера из Леверкузена.

Хофенхајм је на полувремену губио са 2:0 од већ прежаљеног Шалкеа головима Ута у 12. и Мустафија у 42. минуту, ал ије домаћин стигао до потпуног преокрета и четири гола у наставку. Већ у 47. минуту смањио је Крамарић, да би изједначење донео Акпогума пет минута касније. Вођство Хофенхајму донео је Баумгартнер у 60, да би коначан резултат у 64. поставио Бебу.