БУНДЕСЛИГА: Штутгарт одолео Лапцигу, Јарчеви савладали Шалке

07.08.2022. 20:59
FK Lajpcig
ФК Лајпциг / Извор: Профимедиа

Комплетирано прво коло.

Последња два меча првог кола Бундеслиге одиграна су данас, а Штутгарт је успео да ремизира са Лајпцигом 1:1, док је Келн пред својим навијачима савладао Шалке 3:1.

САМО ЗА МИЛЕТА СВИЛАРА: Препун Олимпико слушао стари хит Даре Бубамаре! Матић такође НИЈЕ РАЗОЧАРАО (ВИДЕО)

НОРВЕШКИ РОБОТ СЛОМИО ЧЕКИЋАРЕ: Халанд постигао прве званичне голове за Сити и сјајно дебитовао (ВИДЕО)

ЂАВОЛИ ЂАВОЛСКИ ЛОШИ: Већ на старту првенства Јунајтед БЛАМАНТНО КИКСНУО (ВИДЕО)

Лајпциг се оклизнуо већ на старту шампионата у Штутгарту, иако је био бољи тим. Повели су огсти већ у 8. минуту голом Данија Олма, али је Штутгарт у 31. минут стигао до изјендачења преко Ахамада. Нападао је Лајпциг до краја меча, низали су се ударци ка голу домаћина, чак 27, али је Штутгарт успео да сачува бод.

Келн је успео да савлада Шалке у занимљивом мечу у којем је тиму из Гензелкирхена у 10. минут поништен гол због офсајда, да би гости у 35. остали са играчем мање пошто је црвени картон добио Дреклсер, а на полувремену је било 0:0. Уследила је голеада у наставку. када је Келн искористио бројчану предност. Килијан је у 49. минуту донео Јарчеве у вођство, да би предност дуплирао Кајнц у 65. СМањили су гости из прве прилике у 76. минуту преко Бултера, да би коначан резултат четири минута касније поставио Љубичић.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте Софију Милошевић, супругу Луке Јовића, у теретани