06.06.2023. 07:47
FK Štutgart
ФК Штутгарт / Извор: Реутерс

Рутински су славили.

Фудбалери Штутгарта остаће чланови Бундеслиге и следеће сезоне, пошто је у другом мечу баража победили Хамбургер 3:1 (2:0).

СПРЕМА СЕ ПОНУДА ЗА ХАЛАНДА: Очекују да неће моћи да је одбије

ХАОС У РИЈЕЦИ: Навијачи кварнерског тима ушли у сукоб са нападачем Хрватске

Бразил и Шпанија играју у знак подршке Винисијусу

Штутгарт је статус у најјачој лиги Немачке сачувао пошто је укупним резултатом славио 6:1 против трећепласираног тима "цвајте".

Швабе су убедљиво славиле у првој утакмици на свом терену од 3:0, а рутински тријумф оствариле су и у реваншу у Хамбургу.

ХСВ је повео у 6. минуту голом Китела, а Енцо Милот већ после три минута игре у другом делу меча постигао је гол за изједначење.

Голом истог играча у 64. минуту уследио је преокрет Штутгарта, а коначну потврду опстанка у Бундеслиги донео је Силас у 96. минуту.

У Бундеслиги следеће сезоне играће Дармштат и Хајденхајм, а у нижи ранг селе Шалке и Херта.