ЋАВИЈЕВА БАРСА НИЈЕ ФАРСА: Каталонци понизили Реал у Мадриду (ВИДЕО)

20.03.2022. 22:51
FK Barselona
ФК Барселона / Извор: Профимедиа

Ел класико у знаку Обамејанга, Дембелеа, Тореса...

Фудбалери Барселоне понизили су Реал Мадрид у 29. колу Ла лиге као гости резултатом 4:0 (2:0).

ТОТИ ГЛЕДАО, РОМА ПЛЕСАЛА У ДЕРБИЈУ РИМА: Абрахам и Пелегрини ЗГРОМИЛИ Лацијале (ВИДЕО)

СТАНКОВИЋ ПРИЗНАО: Страх је био ПРЕВЕЛИКИ, драго ми је због младих фудбалера

БОМБА! Родић дуплира предност Звезде ФЕНОМЕНАЛНИМ ударцем (ВИДЕО)

Била је ово класична игра мачке и миша. Нападачки трио Барселоне Дембеле-Обамејанг-Торес, поигравао се са Мадриђанима.

У првом полувремену бриљирао је Француз, који се потпуно препородио под Ћавијем. Прво је асистирао Обамејангу у 29. минуту за 1:0.

Девет минута касније проиграо је Арауха за дуплирање предности. Овим асистенцијама Дембеле је постао најбољи асистент у лигама петице у овој години.

Почетак другог полувремена припао је тандему Обамејанг-Торес. Габонац је Шпанцу асистирао у 47. минуту за 3:0.

А онда је бивши фудбалер Манчестер ситија у 53. минуту проиграо некадашњег капитена Арсенала, који је постигао други гол за коначних 4:0.

Овом победом Барселона се учврстила на местима која воде у Лигу шампиона. Тачније на деоби трећег места је са истим бројем бодова у односу на Атлетико и само три бода мање, уз утакмицу мање, од Севиље.

Реал је и даље комфоран лидер са девет бодова више од Севиље, али треба упозорити да има и утакмицу више од Каталонаца.