ЧЕЛСИ ПРЕЖИВЕО ДРАМУ: "Плавци" срушили Лидс за четвртфинале ФА купа!

28.02.2024. 22:50
FK Čelsi
ФК Челси / Извор: Фото: Профимедиа/ИМАГО

Наредни противник је добро познати ривал...

Фудбалери Челсија пласирали су се у четвртфинале ФА Купа Енглеске. После много узбуђења и драме у финишу, изабраници менаџера Маурисија Покетина победили су екипу Лидса са 3:2 (2:1).

ДЕТОНАЦИЈА: Барселона у преговорима са Халандом (ВИДЕО ДОКАЗ)Erling Haland

ДЕТОНАЦИЈА: Барселона у преговорима са Халандом (ВИДЕО ДОКАЗ)

СТАНКОВИЋ "ПОЛУДЕО" ОД БЕСА: Урлао на судију, добио црвени картон, па "продао фору" арбитру (ВИДЕО)Dejan Stanković

ПРОЦУРИЛО: Ево како ће изгледати ДРЕС СРБИЈЕ за Еуро!Fudbalska reprezentacija Srbije

ПРОЦУРИЛО: Ево како ће изгледати ДРЕС СРБИЈЕ за Еуро!

Све је водило ка томе да ћемо на Стамфорд бриџу гледати продужетке, али је у првом минуту надокнаде другог дела гол одлуке постигао Конор Галахер.

Сјајно је прихватио лопту, ушао у казнени простор и послао лопту у мрежу гостију из Јоркшира.

Пре тога, Лидс је стигао до предности већ у осмом минуту голом Матеа Џозефа, који је био најбољи у редовима гостију.

Међутим, до одласка на одмор, Челси је успео да преокрене.

Прво је Николас Џексон у 15. минуту погодио за 1:1, да би у 37. минуту Микаило Мудрик преокренуо на 2:1.

У наставку, Лидс се није предао, па је Џозеф на асистенцију Ентонија изједначио на 2:2. у 59. минуту.

Имали су гости две добре шанее, и 82. и 83. минуту, да би гол одлуке пао у том првом минуту надокнаде.

Челси ће у четвртфиналу играти са екипом Лестера.