ЂОРЂЕ НЕ ДА ПЛАВЦЕ: Челси водио 3:0, на крају Србин једва спасао победу

30.12.2023. 15:52
Đorđe Petrović
Ђорђе Петровић / Извор: Реутерс

Мало ко је очекивао да ће се ствари закомпликовати при крају.

Фудбалери Челсија савладали су Лутон 3:2 као гости у мечу 20. кола Премијер лиге. Мало је недостајало да дође то потпуног преокрета.

СД САЗНАЈЕ: Партизан враћа Стевана ЈоветићаJovetić

СД САЗНАЈЕ: Партизан враћа Стевана Јоветића

СМАТРАЈУ ДА ЈЕ НАЈТАЛЕНТОВАНИЈИ ДЕСНИ БЕК: Може ли Звезда да ОДБИЈЕ један од најбољих клубова на свету, ако пошаљу понудуKosta Nedeljković

ИЗЈАВЉИВАО ДА ВОЛИ ЗВЕЗДУ: Талентовани фудбалер прелази међу црно-беле! Биће то рекордни трансферVasilije Adžić

Челси је повео у 12. минуту. Прво је блокиран покушај Николаса Џексона, онда је погрешио дефанзивац Лутона Иса Каборе што је искористио Кол Палмер и прецизним ударцем матирао голмана Томаса Каминског – 0:1.

У 37. минуту већ је било 0:2. Бивши фудбалер Манчестер ситија је после водећег поготка уписао асистенцију. Додао је лопту Нонију Мадуекеју, уследио је топовски ударац у десне рашље, голман Лутона није могао ништа.

Други Палмеров гол био је уједно и најлепши моменат на утакмици. Одлично га је проиграо Џексон, а 21-годишњи момак из Манчестера је хладнокрвно прихватио лопту и као на мале голиће поиграо се са одбраном Лутона пре него што им је затресао мрежу – 0:3.

Највећа претња Челсију био је бивши играч овог клуба и некадашњи енглески репрезентативац Рос Баркли. На крају је то и потврдио голом у 80. минуту.

Али то није био крај драме. Фудбалери у нараџастим дресовима нападали су у таласима, Ђорђе Петровић је неколико пута одлично интервенисао, али није могао ништа у 86. минуту када је Елија Адебајо смањио на 2:3.