ЧЕМУ ТО? Норвежани одмарају цео тим и пуштају Французе
Чудна одлука селектора Викинга
Један од дербија последњег кола групне фазе Светског првенства биће утакмица Групе И између Француске и Норвешке.
Барем је тако требало да буде, међутим ситуација можда буде олакшана за Триколоре, пошто се спекулише да ће Норвежани са знатно ослабљеним саставом играти против Француске.
Према информацијама норвешког медија "ВГ", које је потврдио и француски "Л'Екип", селектор Норвешке Столе Солбакен планира да одмори готово све играче, иако победом против Француске могу да обезбеде прво место у Групи И.
Тако би Ерлинг Халанд меч могао да почне са клупе, док би шансу у врху напада требало да добије Јорген Странд Ларсен.
Ни остали стандардни играчи попут Мартина Едегора и Александера Сорлота би могли да одморе, па изгледа да су Норвежани одлучили да препусте прву позицију Триколорима.
Очекивани састав Норвешке:
Селвик – Аурснес, Естигор, Фалкенер, Бјоркан – Осгард, Берг, Торсведт – Боб, Странд Ларсен, Скјелдеруп.
Утакмица између Француске и Норвешке игра се од 21 сат, док се у другом мечу Групе И састају Сенегал и Ирак.
Пред последње коло и Француска и Норвешка имају по шест бодова.