”ЦИЉ ЈЕ ПЕХАР ЛИГЕ ШАМПИОНА”: Омладинци Партизана пуни оптимизма!

05.10.2023. 17:46
Stadion Partizana
Стадион Партизана / Извор: Србија Данас

Велики планови...

Омладинска екипа Партизана је као актуелни шампион Србије у У19 конкуренцији добила прилику да се такмичи у омладинској Лиги шампиона, с тим да не игра у групној фази као Црвена звезда, већ иде другом ''stazom'', кроз нокаут фазе такмичења.

ТОЛЕ СЕ ВРАЋА НА ЧЕЛО ПАРТИЗАНА? Дао је јасан одговор на то питање

ВЕЛИКА ЧАСТ: Играч Звезде у идеалном тиму кола Лиге шампиона

ПОДАТАК ЗА ПОНОС: Глазер НАЈИСТАКНУТИЈИ голман Лиге шампиона!

Први ривал црно-белима јуче је била румунска Универзитатеа из Крајове, а Партизан је као гост тријумфовао са 1:0, голом Душана Јовановића у 15. минуту.

Лепа предност пред реванш који је на програму 25. октобра у Хумској, а после јучерашњег меча своје утиске су у разговору за клупски сајт изнели тренер Ненад Стојаковић, капитен Матеја Стјепановић и нападач Душан Јовановић.

''Наставили смо да пишемо историју, ово је прва победа омладинаца Партизана у Лиги шампиона. То је новоосновано такмичење, које ми до сада нисмо играли и заиста је задовољство и част што смо тренутно у тој ситуацији да пишемо историју.

Трудили смо се да све буде припремљено како треба. Заиста, сви моменти игре и прекида, преко високог притиска - обратили смо пажњу на сваки сегмент! Међутим, од средине првог полувремена, иако смо знали и имали план како да решимо те ситуације, нисмо добро ротирали на тој страни и противник нам је правио вишак. Одатле су и створили те две шансе које су имали. Негде смо покушали и успели на полувремену да опет поновимо који је план игре на притиску и успели смо да дођемо до резултата'', рекао је тренер Стојаковић.

Очекивања пред реванш?

''Рекао сам да је готово само прво полувреме, али мислим да имамо квалитет да задржимо ово што треба и да обезбедимо Партизану пролаз у други круг", завршава оптимистично тренер Стојаковић.

Капитен Матеја Стјепановић гледа много даље од реванша са Универзитатеом.

- Остварена је победа на Партизанов рођендан и пресрећни смо због тога! То нам је и био циљ! Могли смо и мало више голова да дамо, али нема везе, можда је и боље тако. Спремамо се за реванш и нећемо стати на овоме. Зацртали смо јасан циљ, а то је пехар Лиге шампиона!'', рекао је Стјепановић и позвао навијаче да их подрже у реваншу у Хумској.

Душан Јовановић је рано постигао гол, али је двадесетак минута касније морао да изађе из игре због повреде.

- Нажалост, изашао сам због повреде. Биће, надам се, све океј, није никакав прелом у питању. Срећан сам због гола, хвала Богу наместило се тако, али ништа није случајно. Идемо даље, чекамо их у Београду да поновимо победу и да идемо даље, да што даље догурамо - поручио је Јовановић.